Україна ризикує втратити до 30% озброєння через зупинку поставок від США ‒ аналітик

Поділитися
Україна ризикує втратити до 30% озброєння через зупинку поставок від США ‒ аналітик © Getty Images
Найбільше може постраждати протиповітряна оборона.

У разі повного припинення військової підтримки з боку Сполучених Штатів Україна може втратити до третини свого озброєння, включно з американською та європейською технікою, що постачалася за згодою Вашингтона.

Про це в коментарі "Суспільному" заявив головний редактор військово-аналітичного порталу Defence Express Олег Катков.

За його словами, нині близько 40% озброєння, яке використовують Збройні сили України, ‒ це техніка вітчизняного виробництва або з довоєнних запасів. Ще понад 10% становить безпосередньо американська зброя, отримана як напряму, так і через європейських союзників із дозволу США. Майже 30% арсеналу складає техніка європейських країн, постачання якої значною мірою залежало від погодження Вашингтона.

Якщо Сполучені Штати повністю припинять постачати озброєння та заблокують реекспорт європейської зброї, Україна може втратити близько третини свого військового потенціалу, наголошує Катков. Це зачепить не лише американські системи, а й значну частину техніки, отриманої від європейських партнерів.

"Якщо брати до уваги найгірший сценарій, то так ‒ ми можемо втратити 30% озброєння. Але з урахуванням вже здійснених поставок, ситуація поки що не критична. Адміністрація Байдена наприкінці своєї каденції передала значні обсяги техніки, що дозволяє зберігати боєздатність певний час", ‒ зазначив експерт.

За словами Каткова, найбільша залежність від США спостерігається у сферах протиповітряної оборони та авіації. Йдеться про боєприпаси для винищувачів F-16, зокрема високоточні бомби JDAM, протирадіолокаційні ракети HARM та керовані ракети для гелікоптерів.

Крім того, значну частину українського арсеналу становить американська бронетехніка: БТР M113, бойові машини Stryker, бронеавтомобілі MRAP, MaxxPro. Також США постачали Україні касетні боєприпаси, снаряди для дистанційного мінування та інші види зброї.

Нагадаємо, за інформацією Bloomberg, президент США Дональд Трамп призупинив надання військової допомоги Україні і заявив, що відновить підтримку, коли Київ продемонструє "щиру готовність до миру".

За оцінками західних посадовців, без нової допомоги США Україна зможе утримувати нинішній рівень бойових дій приблизно до середини 2025 року.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі