Україна показала, ймовірно, найефективнішу захисну кібердіяльність в історії: глава розвідки Британії констатував програш Путіним інформвійни

Поділитися
За його словами, атаки Росії в цифровому та кіберпросторі були невдалими з самого початку.

Росія програла інформаційну війну проти України та не може отримати перевагу в кіберпросторі, констатує очільник розвідки Великої Британії Джеремі Флеммінг. У своїй колонці для The Economist він пише, що і Київ, і Москва на початку вторгнення розуміли, що боротьба інформації така ж важлива, як і боротьба на фронті. 

"Настільки ж, наскільки це варварська й руйнівна війна, це так само дуже сучасна цифрова та кібервійна", - пише Флеммінг.

Він зазначив, що атаки Росії в цифровому та кіберпросторі були невдалими з самого початку.

"Атакувальні кіберзасоби, які вони застосували, були безвідповідальними та невибірковами. Інформаційні операції виявилися незграбними і перебивалися публікацією інформації розвідок. А спроби російських військових зруйнувати цифрову інфраструктуру України та сіяти розбрат через цифрові засоби наткнулися на стійкий, професійний та ефективний захист українських кіберфахівців", - зазначає Флеммінг.

Глава розвідки також позитивно оцінює кіберспротив України у цій війні, допускаючи, що він є найуспішнішим в історії. 

"Працюючи під постійним тиском, протидіючи дуже сильному противнику, команда фахівців галузі, фахівців розвідки, служб безпеки та іноді звичайних громадян працювали пліч-о-пліч, щоб попереджати, реагувати й виправляти наслідки. Ця оборона виявилась сильнішою, ніж чекали у РФ. Іронічно, але їхня військова діяльність посприяла їхнім же невдачам у кіберпросторі - російські атаки виводили з ладу мережі, які хотіли інфікувати. Вони підштовхнули українців до використання альтернативних і більш безпечних способів комунікації, і це покращило їхню стійкість", - пише Флеммінг.

Він також констатував, що Владімір Путін програв інформаційну війну в Україні та на Заході.

"Але хоча це причина для радощів, не варто недооцінювати вплив російської дезінформації в інших країнах світу, - пише Флеммінг. - Це ще один фронт війни в Україні і його наслідки будуть відчутними стільки, скільки триває війна. Ми маємо протидіяти організованим державним кампаніям дезінформації і подбати, що вони не зможуть приглушити міжнародне обурення діями РФ". 

Чому агресор провалив перший етап вторгнення і не зміг досягти успіху в другому? Які завдання має вирішити наша армія на третьому етапі, щоби витіснити росіян з України? Якими можуть бути наслідки перемир'я, до якого Путін схилятиме Україну? Відповіді на ці запитання та прогноз на найближчі місяці ви знайдете у статті генерала-майора, керівника Центру вивчення й протидії гібридним загрозам Сергія Савченка "Чекаєте на потужну вогневу підготовку та контрнаступ? Цього не буде. Все вже почалося".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі