Україна планує отримати від ЄС майже 5 млн євро на ядерну безпеку

Поділитися
Україна планує отримати від ЄС майже 5 млн євро на ядерну безпеку
Кабмін ухвалив рішення, яке дозволить підписати відповідну угоду.

Кабінет міністрів ухвалив розпорядження, яке передбачає створення правових підстав для укладання угоди між Україною та Європейською комісією у сфері ядерної безпеки. Таке рішення Кабмін ухвалив під час позачергового засідання 28 вересня, повідомили на “Урядовому кварталі”.

“Актом пропонується схвалити проект Угоди про фінансування річної програми дій щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки між Урядом України та Європейською Комісією, яка діє від імені Європейського Союзу. Проектом Угоди передбачається реалізація проекту з бюджетом 6,6 млн євро (внесок ЄС – 5,9 млн євро)”, - повідомили на сайті уряду.

Вказано, що проект складається з двох частин: 

  • інтегрування культури безпеки та операційної ефективності у сфері поводження з радіоактивними відходами в Україні;
  • підтримки у створенні інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу, що охоплює всю територію України. 

Бенефіціаром проекту визначено Державне агентство України з питань управління зоною відчуження.

“Відповідно до Угоди, створення автоматизованої системи радіаційного моніторингу буде досягатися шляхом інтеграції існуючих об’єктових систем моніторингу в єдину систему та за допомогою модернізації застарілого обладнання, пунктів спостереження і створення ефективних процедур обміну інформацією. Відповідні кроки сприятимуть розширенню можливостей реагування на радіологічні ризики в Україні та ранньому попередженню європейських країн про відповідні ризики”, - зазначили на сайті уряду.

Вказано, що підписання угоди має сприяти вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів.

Як повідомлялося, у січні цього року Чорнобильська атомна електростанція отримала нове сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2). На початку вересня ЧАЕС отримала спеціальний дозвіл на “гарячі” випробування сховища.

11 вересня стало відомо, що Чорнобильська атомна електростанція почала перевезення відпрацьованого ядерного палива зі сховища “мокрого” типу (СВЯП-1) в сховище відпрацьованого ядерного палива “сухого” типу (СВЯП-2).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі