Україні отримала від США 35,8 мільйонів доларів безповоротної фінансової допомоги на боротьбу із епідемією коронавірусної хвороби, повідомляє пресслужба МОЗ. Гроші передав Глобальний фонд боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, який є одним з найбільших стратегічних партнерів нашої країни.
У МОЗ розповіли: ці кошти покриють фінансування нагальних потреб України, пов'язаних із COVID-19 та його впливом на поширення соціально небезпечних захворювань.
У межах цього гранту Україна зможе закупити засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), організувати заходи для зниження коронавірусних ризиків для програм боротьби з ВІЛ та туберкульозом, а також збільшити охоплення заходів зі зміцнення основних компонентів систем охорони здоров'я, таких як національні мережі лабораторій, ланцюги постачання тощо.
«Завдяки спільній роботі експертів, представників основних реципієнтів, всіх зацікавлених неурядових організацій та державних структур (…) країні вдалось отримати грант від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Кошти гранту будуть спрямовані на першочергові потреби в боротьбі з коронавірусною хворобою, боротьбу з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом та усуненню бар’єрів до послуг у сфері охорони здоров’я, які завдала ця пандемія», - зазначив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Упродовж 2021–2023 років в Україні реалізовуватиметься програма Глобального фонду «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» на суму майже 135 млн доларів. У рамках програми наша країна минулого року отримала додаткові 10,8 млн, спрямовані на підтримку зусиль у боротьби з ВІЛ та туберкульозом в умовах поширення COVID-19.
5 вересня Україна отримала від Сполучених Штатів 60 тисяч флаконів інноваційних ліків від коронавірусу «Бамланівімаб» (Bamlanivimab) и «Етезевімаб» (Etesevimab). Вони використовуються для лікування хворих, у яких є ризик переходу захворювання у тяжку форму. Вартість партії – 20 мільйонів доларів, Україна отримала ці ліки як гуманітарну допомогу.
Препарат «Бамланівімаб» сьогодні вже використовують для лікування легких та помірних випадків коронавірусу у дорослих та дітей. Ліки зменшують шанси госпіталізації чи надання невідкладної допомоги пацієнтам, у яких є високий ризик прогресування хвороби протягом 28 днів від початку. Однак він не підходить для пацієнтів на кисневій терапії. Ліки «Етезевімаб» теж використовують для лікування пацієнтів з легкою та середньою формою коронавірусу. Ці препарати можна вводити разом.
Згідно з клінічними дослідженнями, у групі пацієнтів, які отримували інфузію «Бамланівімабу»/«Етезевімабу», лише 2,1% знадобилася госпіталізація. Водночас у групі, де використовували плацебо, з важкою формою COVID-19 госпіталізували 7% осіб. Серед пацієнтів, які отримували ліки, не зафіксували жодного смертельного випадку. У групі з плацебо 10 пацієнтів з 517-ти померли.