Підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій отримали ще чотири машини для розмінування територій.
Зокрема машини MV-4 та MV-10 компанії DOK-ING передали від Корейського міжнародного кооперативного агентства в рамках співпраці, повідомив очільник МВС Ігор Клименко.
«MV-4 та MV-10 - це дистанційні комплекси для розмінування території. Вони використовуються для знешкодження протитанкових, протипіхотних мін та інших боєприпасів», - зазначив міністр.
За його словами, загалом на оснащенні підрозділів ДСНС є 24 одиниці такої техніки. Отримані машини застосовуватимуть сапери у Дніпропетровській та Чернігівській областях.
Машина для розмінування DOK-ING MV-4
Як вказано на сайті виробника, MV-4 - одна з найвідоміших у світі робототехнічних систем легкої категорії для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів.
Низькопрофільна та міцна конструкція робить його стійким до всіх вибухів протипіхотних мін. Вона також може витримувати вибухи фугасних мін. MV-4 довела свою ефективність у реальних бойових умовах.
Машина для розмінування DOK-ING MV-10
MV-10 - це єдина у світі роботизована система з подвійним робочим органом: передня лопатка, за якою слідує задній румпель.
Це єдина система розмінування у своєму класі, яка була перевірена в реальній бойовій обстановці.
Крім того, завдяки високій потужності двигуна і надзвичайній вибухостійкості, MV-10 є найсильнішою системою у своїй категорії.
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив на необхідності отримання Україною передових технологій для розмінування та мінування. Це один з аспектів, за його словами, який повинен допомогти захисникам вийти з позиційної війни та перемогти російського ворога. Але не єдиний.
Щодня ми отримуємо повідомлення про виявлені вибухонебезпечні предмети або підриви на них цивільних. За інформацією Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну щонайменше 251 людина загинула, а 529 отримали травми різних ступенів тяжкості.
На жаль, війна ще не закінчилася і ці страшні цифри будуть тільки зростати. Що держава робить уже зараз? Як вибудовує практику розмінування та систему майбутньої безпеки, щоб врятувати максимальну кількість життів? Наскільки плідно співпрацює з міжнародними партнерами?
Свої відповіді у статті «Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?» дає заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий.