Українська влада визнала необґрунтованою рекомендацію Єврокомісії щодо наявності у деяких українців двох і більше паспортів для виїзду за кордон. Претензія Брюсселя і його рекомендації відмовитися від видачі других паспортів і анулювати чинні документи стали для Києва несподіванкою, повідомляє «Європейська правда».
Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк повідомив виданню, що Брюссель навіть не натякав про наявність подібних претензій.
«Три роки тому Словаччина і Угорщина дійсно піднімали цю тему - мовляв, як нам відрізняти українців, які мають два паспорти. Але ми дали чітке пояснення, яке ЄС задовольнило. І я був дуже здивований побачити те саме «звинувачення» в звіті Єврокомісії, хоча раніше не було спроб отримати наші коментарі щодо цих претензій», - пояснив він.
Ініціатором вимоги цього разу стала Польща. У Варшаві вважають, що наявність декількох паспортів дозволяє українцям знаходиться на території ЄС понад 90 днів протягом 180-денного періоду, порушуючи тим самим умови безвізового режиму.
Однак у ДМС підкреслили, що ця претензія є необґрунтованою.
«Для прикордонника ЄС немає проблеми рахувати 90-денний період, якщо він має у своєму розпорядженні дані про в'їзди і виїзди громадянина України за різними паспортами. Ми ще коли розробляли паспорти, передбачили це: в українському паспорті є номер запису в держреєстрі, закріплений за людиною. І навіть якщо людина змінить своє ім'я та прізвище, зробить новий паспорт тощо - цей номер залишиться незмінним», - пояснив Соколюк.
У четвертому звіті Єврокомісії про призупинення безвізового режиму міститься рекомендація для України щодо відмови від практики видачі двох закордонних паспортів.
Рада ЄС затвердила механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами в лютому 2017 року. У документі прописано п'ять причин, за якими можливо призупинення безвіза. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, яка перетворюється на джерело міграційної загрози. П'ята причина для можливого скасування безвіза — відкат в проведенні реформ.