Україна домагається будівництва меморіалу українським жертвам нацизму у Берліні – посол Мельник

Поділитися
Україна домагається будівництва меморіалу українським жертвам нацизму у Берліні – посол Мельник
Український дипломат розкритикував відмову Бундестагу спорудити меморіал українським жертвам нацизму.

Вже сьомий рік поспіль посольство України у Німеччині організувує церемонію з вшанування пам’яті українських жертв Другої світової війни у самому центрі Берліна. За погодженням з Сенатом та мерією міста Берліна та з урахуванням усіх протиепідеміологічних заходів 7 травня біля монумента радянським воїнам у Тіргартені, що розташований біля Бранденбурзьких воріт, відбулася церемонія покладання вінків та квітів, розповіли у посольстві.

З нагоди 8 травня посол України у Німеччині Андрій Мельник різкими формулюваннями висловив розчарування у зв’язку з відсутністю сенситивності у німецькій культурі пам'яті.

"Ми, українці, дуже розчаровані тим, що Бундестаг відхилив наше прохання встановити у Берліні меморіал українським жертвам нацизму, хоча й одночасно було створене окреме місце пам’яті для польських жертв війни", - заявив Андрій Мельник редакції RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Він додав, що українці тішаться за своїх польських друзів, але при цьому не можуть сприйняти "подвійні стандарти німецької політики пам’яті".

"Понад шість мільйонів українців воювали проти гітлерівської Німеччини у складі Червоної армії та ще 250 тисяч - у військах союзників заради звільнення Європи від нацистської тиранії. Понад три мільйони із них загинули на полі бою або ж зазнали жорстокого поводження як військовополонені та були замордовані", - сказав Мельник RND.

Вісім мільйонів загиблих

"Загалом щонайменше вісім мільйонів мешканців України втратили життя унаслідок німецької війни на винищення і поневолення, у тому числі понад п'ять мільйонів мирних жителів, включаючи 1,6 млн українських євреїв, яких було вбито", - сказав посол. "Крім того, понад 2,3 мільйона українців були насильні вивезені до Третього рейху як примусові робітники остарбайтер, де їх як унтерменшен було перетворено на рабів та жорстоко експлуатовано".  

Український дипломат піддав критиці той факт, що для німецької громадськості ці величезні людські втрати залишаються майже невідомими.

За його словами, "існуюча біла пляма у німецькій культурі історичної пам’яті має бути терміново і чесно опрацьована й усунута".

"Саме тому Україна закликає парламент Німеччини «прийняти справедливе рішення і спорудити окремий меморіал у самому серці федеральної столиці задля гідного вшанування мільйонів українських жертв нацизму", - наголосив посол.

Хибний сигнал

"Як головний театр військових дій Другої світової війни Україна до 1944 року була окупована і цілковито спустошена Вермахтом. Тож відмовою українцям  у власному пам’ятнику ставиться під загрозу взаєморозуміння поміж народами і водночас Києву надсилається абсолютно хибний сигнал", - додав посол Мельник, висунувши при цьому вимогу: "Ця сумнівна страусина політика [ФРН] має бути виправлена".

Друга світова війна завершилася беззастережною капітуляцією німецького Вермахту 8 травня 1945 року. Водночас, ця дата означає кінець націонал-соціалістичної тиранії в Європі.

Україна вшановує жертв війни 8 травня, Росія ж та кілька інших держав колишнього Радянського Союзу святкують День Перемоги 9 травня, серед них Білорусь, Вірменія, Грузія та Азербайджан.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі