Міністерство оборони України на аеродромі в Миколаївській області зазнало турецька ударний безпілотник Bayraktar, який не так давно закупили для потреб української армії.
Безпілотник виконав ряд навчально-бойових завдань, повідомляє Міноборони на своїй сторінці в Facebook.
Безпілотник продемонстрував досить високі результати.
"Під час випробувань Bayraktar TB2 виконав ряд навчально-бойових завдань, продемонструвавши очікувано високі результати... Національний флот отримав оновлену версію комплексу Bayraktar ТВ2, радіус дії якого становить 300 кілометрів, замість 150 кілометрів, як в попередніх версіях", - йдеться в повідомленні.
Планується, що Bayraktar в складі Військово-морських сил буде забезпечувати ефективне спостереження і прикриття узбережжя та акваторій Чорного та Азовського морів.
"Bayraktar можуть застосовувати для поразки надводних і наземних об'єктів супротивника високоточними засобами", - додали в Міноборони.
Bayraktar TB2 - турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Оснащений чотирма ракетами на підвісці та може перебувати в повітрі понад 12 годин, що дозволяє вести постійне чергування в повітрі й після виявлення цілей швидко висуватися до передової для пуску ракет (час реакції буде набагато менше, ніж у авіації, що дозволяє ефективно вражати цілі, доступні лише короткий час).
Розробка і виробництво - приватна компанія "Baykar Makina".
Перший політ відбутися у 2014 році. У червні та серпні 2014 "Bayraktar TB2" побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів в класі тактичних середньовисотних БПЛА за тривалістю польоту. Він знаходився в небі на висоті 8 км 24 години 34 хвилини.
У 2014 році БПЛА пройшов бойове хрещення під час операції в східній Туреччині.
Корпус БПЛА виконаний з композитних матеріалів і оснащений системою автоматичного зльоту і посадки. При необхідності апарат може діяти в повністю автономному режимі, без управління з землі.
БПЛА оснащений канадським двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912 з гвинтом типу, що штовхає потужністю 100 л. с.
Ракети UMTAS були представлені на виставці "Зброя та безпека" в Києві у 2017 році. Безпілотник може нести 4 керовані протитанкові ракети UMTAS з лазерним наведенням, або коректовувані високоточні авіабомби Roketsan MAM-C, MAM-L, здатні вражати нерухомі та рухомі об'єкти на відстані до 8 км.
Раніше повідомлялося, що існує ймовірність, що російські окупаційні війська готуються до нового загострення в Донбасі. Командування ООС повідомляє, що вони почали стягувати військову техніку в населені пункти.
Те, що прокремлівські бойовики розміщують озброєння за межами виділених місць його зберігання зафіксували безпілотники ОБСЄ.
Також повідомлялося, що Сполучені Штати Америки в наступному році почнуть передачу Україні швидкісних бойових катерів Mark VI, повідомив президент Володимир Зеленський, виступаючи на урочистих заходів на честь Дня Військово-морських сил.