Учасники ТКГ не домовилися про «великоднє перемир'я» у Донбасі

Поділитися
Учасники ТКГ не домовилися про «великоднє перемир'я» у Донбасі Перемир'я обговорюватимуть як в ТКГ, на і на рівні радників лідерів " нормандської четвірки " © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Україна і Росія представили свої проекти документа, консультації тривають

Голови делегацій України і Росії в Тристоронньої контактній групі в ході консультацій в середу, 28 квітня, не домовилися про оголошення «великоднього перемир'я» в районі проведення операції Об'єднаних сил.

Головною темою консультацій голів делегацій України, Росії та представництва ОБСЄ стало «повернення до суворого дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню» в зв'язку з наближенням Великодніх свят, повідомили в пресцентрі Української делегації в ТКГ.

Учасники зустрічі погодилися з необхідністю оголошення «великоднього перемир'я», але підсумковий документ затвердити не змогли і домовилися продовжувати консультації.

«Сторони істотно наблизилися до взаємного розуміння і погодили в загальному вигляді ідею встановлення «великоднього перемир'я». Сторони погодилися продовжити роботу щодо вжиття додаткових заходів щодо вдосконалення механізму виключення порушень режиму припинення вогню», - сказано в повідомленні.

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович уточнив, що голови делегацій України та РФ Леонід Кравчук і Борис Гризлов представили свої варіанти документа. Обговорення тривало близько шести годин, але підсумковий варіант ще не узгоджено.

«Не вдалося нам поки домовитися щодо остаточного тексту, тому що є чутливі формулювання. Потрібен час, щоб їх добре продумати. Однак сторони домовилися продовжувати консультації і знову підтвердили ідею про встановлення «великодньогоого перемир'я», - розповів Арестович інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Він додав, що консультації про перемир'я вестимуться також на рівні політичних радників лідерів «нормандської четвірки» і в підгрупі ТКГ з безпеки. Це, за словами Арестович, «дає надію на позитивне рішення».

Наступне засідання ТКГ заплановано на 29 квітня.



З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.

Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.

20 квітня український варіант документа про реагування на обстріли в Донбасі був узятий за основу безпековою підгрупою ТКГ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі