У зіткненнях на Грушевського постраждали 15 журналістів

Поділитися
У зіткненнях на Грушевського постраждали 15 журналістів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Постраждали журналісти з одного іноземного видання та кількох українських ЗМІ. Примітно, що силовики часто цілилися та стріляли конкретно по журналістам. Ще один "звичний" вид травм - рани від світло-шумових гранат. Також є один випадок нападу "тітушок".

У Києві за два дні зіткнень у районі вулиці Грушевського вже постраждали принаймні 15 журналістів, в тому числі іноземний. Про це повідомляє Інститут масової інформації в понеділок, 20 січня.

Зокрема, від світлошумової гранати постраждав фотокореспондент "Новой газеты" (Росія) Євген Фельдман. У нього поріз і розбито ніс.

Також світлошумова граната травмувала кореспондента відділу "Київ" газети "Вести" В'ячеслава Заварушка. Уламок влучив у ліве око і травмував ліву руку.

Окрім того, редактор ніжинського інтернет-видання "Уездные новости" Ігор Волосянкін отримав поранення в ногу, а перед цим - світлошумовою гранатою у спину.

Також у прямому ефірі репортеру (і оператору) Spilno.tv Анатолію Лазаренку співробітники міліції прострелили руку, навмисно обстрілявши з травматичної зброї.

Примітно, що силовики часто цілилися і стріляли конкретно по журналістам.

ВІДЕО: На Грушевського міліція стріляла по журналістам пластиковими кулями

Також постраждав оператор Янек Фалькевич. Уламок зі світлошумової гранати потрапив йому в брову і розсік її.

Журналіст "Радіо Свобода" Ігор Ісхаков постраждав від розриву світлошумової гранати. Він отримав численні садна та забої.

Також постраждала координатор-стример Spilno.tv Галина Садомцева, яка отримала травму обличчя і ніг внаслідок потрапляння уламків.

Також постраждав фотокореспондент "Коментарів" Олександр Брамс. "Вибито праве плече, гіпс... З потенційних ран близько десяти дірок у штанях і штуки три уламків" - написав він у Facebook.

Оператора онлайн-телебачення "Спільнобачення" Володимира Карагяура 19 січня затримала міліція за звинуваченням у постачанні бензину для виготовлення вибухових сумішей, які використовували мітингувальники.

У фотокореспондента газети "Голос України" Олександра Клименка біля ніг вибухнула граната. "Дірка у нозі і дірка на щоці. В 9-й лікарні доктор вийняв з ноги шматок джинсів і три пластмасові уламки", - написав він у Facebook.

Також 19 січня у планшет журналіста "Громадського ТБ" Богдана Кутєпова з наклейкою "ПРЕСА" потрапили гумовою кулею. Планшет уцілів, але на ньому залишився слід: "Якщо б це куля була, вона б прострелила цей планшет", - прокоментував він.

На другий день, 20 січня, із травматичної зброї поранили у ногу журналістку каналу 1+1 Наталю Пісню. За її припущенням, її підстрелили працівники міліції з травматичної зброї.

У журналіста інтернет-видання та газети ВО "Свобода" Володимира Тищенка 19 січня потрапила світлошумова граната. Уламок гранати потрапив йому у ногу. 20 січня вранці у нього потрапила пластикова куля.

Ще одного журналіста "Радіо Свобода" Дмитра Баркара побито міліціонерами під час затримання 20 січня на вул. Грушевського. Також побито Ігоря Ісхакова, якого перед тим було поранено - від розриву світлошумової гранати.

Окрім того, 20 січня у Києві так звані "тітушки" біля ст.метро "Арсенальна" побили фотокореспондента LB.ua Макса Левіна. Він повертався вранці до своєї машини після подій 19 січня 2014 р. на вул. Грушевського. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі