Андрій Єрмак розповів, що США та Україна є друзями на рівні країн, а президент Володимир Зеленський не відчуває ніякого тиску з боку адміністрації президента Трампа, повідомляє BBC. Докази ефективної співпраці помічник президента радить оцінювати за конкретними речами.
Зокрема, Україна та США взаємодіяли під час збиття українського літака в Ірані. Українці працювали закордоном у партнерстві з іншими країнами, щоб отримати інформацію. Українські експерти була в Тегерані, у співпраці з США, Великою Британією та Канадою. У результаті цієї роботи Іран визнав, що винен у цій трагедії, зазначив Андрій Єрмак. Однак, українська сторона заявила про провину Ірану лише після того, як країна визнала, що він випадково збив український лайнер. Сам Зеленський також не хотів визнавати збиття літака, коли про це говорили розвідки США, Канади та Британії.
У відповідь на регулярні заяви Трампа про корумпованість України, помічник президента сказав, що Україна знає про власні проблеми, саме з цим бореться президент: "Я знаю президента Зеленського вже тривалий час. На нього неможливо натиснути. Неможливо якось вплинути на нього, аби він прийняв якесь рішення. Він абсолютно незалежний і дуже сильний лідер".
Водночас Єрмак впевнений, що Держсекретар США Майк Помпео не проситиме почати розслідування стосовно компанії Burisma або Байденів.
Про подальшу співпрацю України та США Володимир Зеленський говорив з Майком Помпео на спільному брифінгу із Зеленським у Києві в п'ятницю, 31 січня. Держсекретар США, повторив лінію Адміністрації Трампа та заявив, що не було жодних умов для офіційного візиту Зеленського до Вашингтону.
Одним з двох звинувачень Трампа, що дало початок його імпічменту, є тиск на Україну. Під час телефонної розмови Зеленського та Трампа, президент Сполучених Штатів просив того про особисту послугу. А саме дати хід розслідуванню проти сина Байдена, свого політичного конкурента. Після дзвінка, США затримали військову допомогу Україні та вимагали почати розслідування у справі Burisma.