У Зеленського відповіли окупантам Криму на претензії щодо поставок води на півострів

Поділитися
У Зеленського відповіли окупантам Криму на претензії щодо поставок води на півострів
Насамперед будь-які претензії не мають правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

Україна мала повне право перекрити технологічну споруду, тобто канал, який знаходиться на території України, і жодним чином не впливала на русло річки Дніпро, заявив постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич у відповідь на заяви чиновників окупаційної влади Росії щодо "незаконного обмеження" протоку дніпровської води на окупований півострів.

"Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право", - написав Кориневич у Facebook.

Він додав, що за всіма підрахунками прісної води в Криму для потреб населення вистачає. При цьому саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами.

"Щодо чергового загострення уваги чиновників окупаційної влади РФ з приводу дніпровської води можна сказати наступне: Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна", - зазначив він та додав, що усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають будь-якого правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

Раніше окупаційна влада Криму заявила, що проситиме Росію ініціювати переговорний процес з керівництвом України про пропуск на півострів вод річки Дніпро. Як заявив "віце-прем'єр уряду" Криму Георгій Мурадов, "влада Криму хоче, щоб українська сторона пропускала на окупований півострів воду річки Дніпро, яка йде з території Росії".

Нагадаємо, в 2014 році, після анексії Криму Росією, Україна припинила поставки води на півострів, потреби якого в прісній воді на 85% забезпечувалися через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі