Рада Європейського союзу з охорони здоров'я під час екстреного засідання констатувала погіршення ситуації з поширенням "китайського" коронавірусу Covid-2019, повідомила член Єврокомісії Стелла Кіріакідіс.
"Ми вже обговорювали ситуацію з міністрами охорони здоров'я 13 лютого. На той момент ми говорили про менш ніж 50 підтверджених випадках у Європейському союзі, які стосувалися тільки семи держав-членів. Сьогодні ми маємо понад 4 тис. підтверджених випадків на 24 держави ЄС", - повфідомила Кіріакідіс.
За її словами, екстрене позачергове засідання Ради Євросоюзу скликала в критичний момент у зв'язку з загрозою коронавірусу Covid-19. Кіріакідіс послалася на дані Європейського центру профілактики та контролю захворювань, що вказує на "тенденцію швидкого збільшення в найближчі тижні випадків захворювання в країнах Євросоюзу".
При цьому єврокомісар назвала вірус "всесвітньою загрозою" і запевнила, що Єврокомісія мобілізує всі наявні в її розпорядженні засоби, щоб допомогти державам-членам ЄС протидіяти епідемії.
"Цей вірус - не просто проблема охорони здоров'я. Він буде мати наслідки для багатьох секторів: економіка, туризм, міграція, транспорт. З цієї причини на початку цього тижня голова (Єврокомісії Урсула – ред.) фон дер Ляйєн зібрала представників усіх вказаних секторів, щоб забезпечити хорошу координацію реакції. Вона створила на рівні комісії команду високого рівня з боротьби проти коронавірусу", - додала Кіріакідіс.
За словами єврокомісара, епідемія "китайського" коронавірусу стане тестом на стійкість систем охорони здоров'я Євросоюзу. Кіріакідіс зазначила, що необхідно стежити за достатнім фінансуванням і людськими ресурсами, а також за тим, щоб були гарантовані необхідні госпітальні можливості, підготовка відповідних фахівців охорони здоров'я, наявність захисних засобів, захист груп ризику. Вона зазначила, що протягом кількох останніх тижнів Єврокомісія цим і займалася.
Кіріакідіс заявила про те, що настав час проявити солідарність між державами-членами ЄС, так і всередині самих країн.
"Тільки борючись на обох цих фронтах, ми зможемо впоратися з цією кризою найбільш ефективним чином", - сказала єврокомісар.
Вона назвала "три ключові області", за яким ведеться робота: допомога на місцях, розробка вакцини і розвиток методів лікування, спільна закупівля засобів індивідуального захисту.
Щодо вакцини вона повідомила про збільшення фінансування дослідницької роботи, на яку крім оголошених в січні 10 млн євро додатково виділяються 37,5 млн євро. Засоби використовують для 17 проєктів з участю 136 дослідницьких груп, що працюють по всьому Євросоюзу.
2 березня глава ЄК Урсула фон дер Ляйєн заявила про те, що "середня" ступінь ризику зараження коронавірусом Covid-2019 для населення Євросоюзу змінилася на "високу".
На сьогодні "китайським" коронавірусом по всьому світу заразилися 100 330 осіб. Близько 55 700 осіб одужали. За весь час від хвороби померли 3 408 осіб, що становить лише 3% від загального числа заражених.