У Верховному суді питання переформатування Великої палати вважають дискусійними

Поділитися
У Верховному суді питання переформатування Великої палати вважають дискусійними © Верховний суд
За словами його голови Станіслава Кравченка на можливі законодавчі ініціативи влади Верховний суд реагуватиме так, як вирішить Пленум Верховного суду.

У поданому пакеті законопроєктів на виконання рішень РНБО після арешту ексголови ВС Князєва немає чітких норм, що стосуються реформування Великої палати. Однак серед депутатів триває обговорення цього питання. Водночас голова ВРП Усик в інтерв'ю ZN.UA заявляв, що судову практику краще віддати Пленуму Верховного суду, а чисельність Великої палати скоротити до 13 суддів. Свою позицію з цього приводу на брифінгу керівників Верховного Суду, на якому були присутні також глави всіх чотирьох касаційних судів ВС, позначив глава ВС Станіслав Кравченко.

"Будемо реагувати так, як вирішить Пленум, — заявив Кравченко. — Що стосується моєї особистої думки, то Велика палата зараз, перш за все, друга інстанція касаційного адміністративного суду, і це важлива частина роботи із захисту прав громадян. А підходи формування Великої палати, її кількісний склад, все це дискусійні питання".  

Водночас секретарка Великої палати ВС, голова Касаційного господарського суду у складі ВС Лариса Рогач акцентувала увагу на такому: "За останні п'ять років Велика палата зробила дуже багато. У тому числі в питаннях, що стосуються розбіжностей правозастосування між судами різних інстанцій. Тобто коли ми говоримо про наявність і кількість відступів, нам потрібно пам'ятати, що ця різна практика вже склалася, хай як би не вчинила ВП".

Ба більше, війна, на думку Рогач, висвітила всю наявну проблематику в роботі Великої палати ВС. "По-перше, це проблематика можливості відкликання або заміни суддів Великої палати, — каже Рогач. —  І друга проблема — передача справ до Великої палати. Справи мають завершуватися здебільшого в касаційному суді. Не можна сприймати Велику палату, як якийсь наглядовий орган. Вона має діяти там, де потрібен огляд різних юрисдикцій. Але, з тих законопроєктів, які ми вже побачили, ми припускаємо, що законодавець саме в цьому напрямку бачить вирішення проблем Великої палати".

Нагадаємо, також у межах брифінгу голова ВС Станіслав Кравченко заявляв, що кадровий голод у судовій системі може становити до 4 тисяч суддів, а також про те, що Пленум Верховного суду наділений правом давати свої висновки щодо ініціатив законодавця, яким він обов'язково скористається щойно законопроєкти офіційно надійдуть до Верховного суду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі