У Святого Миколая вірять 37% українців, у Діда Мороза – 22%

Поділитися
Святий Миколай перемагає Діда Мороза в битві новорічних персонажів © Андрій Товстиженко, DT.UA
У День Святого Миколая дві третини українців дарують подарунки. У новорічних персонажів вірять батьки з маленькими дітьми.

У Святого Миколая вірять більше третини українців (37%). У той же час 53% заявили, що не вірять в нього, і ще 8% – не визначилися з відповіддю, а 2% – взагалі не знають, хто це такий, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Найбільше тих, хто вірить Святого Миколая - на Заході (45%), найменше – на Сході (27%). Чим молодше і чим більш забезпечені респонденти, тим більше вони вірять. Також більше їх серед жінок, мешканців міст та тих, хто мають дітей до 18 років.

У свою чергу в Діда Мороза вірять 22% опитаних українців, 70% – не вірять, 7% не визначилися, а 1% взагалі не знають, хто це такий. Найбільше тих, хто вірить у Діда Мороза, серед жителів Центру та Сходу україни (27% і 25% відповідно). На Півдні таких 20%, а на Заході тільки 15%. У Діда Мороза вірять такі категорії населення, як і ті, хто вірить у Святого Миколая (молодші, забезпечені, жителі містю які мають дітей до 18 років).

Соціологічна група "Рейтинг"

Згідно з результатами дослідження, 64% опитаних українців дотримуються традиції дарувати подарунки на День Святого Миколая (19 грудня). У той же час третина (31%) такої традиції не мають, 2% – не знають такого свята, 3% – не визначилися з відповіддю.

Найбільше прихильників цієї традиції на Заході (83%), дещо менше в Центрі (67%). На Півдні і Сході дарують подарунки на День Святого Миколая половина опитаних. Більшою мірою схильні підтримувати цю традицію жінки, молодь, більш заможні українці та ті, хто мають дітей до 18 років.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводився 1-10 грудня серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності: не більше 2,2%.

За даними опитування Центру Разумкова, абсолютна більшість українців є віруючими. Лише 11,4% не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі