Українські правоохоронці не встановили жодного замовника у понад 50 справах щодо нападів на громадських активістів. Як повідомив на оперативній нараді генеральний прокурор України Юрій Луценко, виконавців злочинів встановлено менш, ніж у половині справ, передає Liga.net.
На його думку, випадків нападів на активістів та громадських діячів набагато більше, ніж на даний момент відомо.
"З цих нападів ми розкрили, разом з колегами з інших правоохоронних органів, тільки третину - за виконавцями. І поки що не бачу жодного замовника. Як би ми не пояснювали складність пошуку замовника, це негатив. Нуль замовників у секторі (розкриття справ, - ред.) нападів на активістів", - заявив генпрокурор.
Луценко також зазначив, що напади трапляються в основному тому, що відбувається протистояння різних фінансових угруповань, іноді з ознаками криміналу.
"Це також правда. Тому, що є активісти, назвемо м'яко, прагматики, а є активісти-ідеалісти, які без грошей і будь-яких зв'язків роблять важливу громадську роботу", - сказав він.
Як приклад генпрокурор навів ситуацію з незаконним будівництвом.
"Більшість громадських активістів виступають проти тих чи інших забудов. Деякі ідеалісти - за збереження зелених насаджень, інші - в основному на боці одного із забудовників або воюючого конкурента...", - сказав Луценко.
Раніше громадські діячі, друзі та захисники постраждалих від нападів активістів оприлюднили відкриту заяву з вимогами до влади. Вони зазначили, що правоохоронні органи "лише імітують бурхливу діяльність, яка допомагає уникнути покарання злочинцям і збільшує насилля з кожним днем". У заяві вказувалося, що з 2017 року вже було скоєно 55 нападів на українських активістів.