У зв'язку з різким зростанням кількості інфікованих коронавірусів в Україні необхідно змінювати критерії карантинного зонування, вводити дистанційне навчання і карантин "вихідного дня".
Про це заявив депутат від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі «Права на владу».
За його словами, Кабміну потрібно міняти свою постанову від 22 липня про введення адаптивного карантину, тому що сьогодні ВООЗ вже змінила критерії введення карантину, зонування.
"Ми повинні, про це буде нарада в суботу у президента, змінювати цю постанову, переходити на вже сучасні карантинні зонування. Друге, моя пропозиція і його підтримує РНБО, сподіваюся, що підтримає президент, це те, що зробив університет Шевченка. Він відправив вчитися на дистанційку", - зазначив Радуцький.
Депутат вважає, що навчальні заклади треба відправляти на дистанційне навчання.
"Жорсткий карантин ми не можемо ввести, ми це розуміємо. Але ми можемо ввести карантин вихідного дня. Коли сім'я на вихідний день залишається у себе в родині, нікуди не їздить - ні на концерти, ні в ресторани, ні ще кудись. Це можна витримати, це не закриття підприємств, це не зупинка", - пояснив глава комітету Ради.
Нагадаємо, 8 жовтня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що його відомство почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус. За його словами, ситуація в Україні зараз така ж, як була навесні в Іспанії і Італії.
Станом на 8 жовтня в Україні зафіксували 244 734 випадки коронавірусу. Зокрема, за останню добу лабораторно підтвердили 5397 випадків COVID-19. За весь час в Україні від коронавируса одужали 108 233 особи, летальних випадків - 4690.
Також глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що за останні 24 години в Україні зафіксували найвищий добовий показник госпіталізованих хворих, у яких виявили коронавірус - 900 випадків.
Крім того, раніше Степанов заявляв про те, що навіть незважаючи на те, що протягом кількох днів приріст тримався на рівні 4 тисяч випадків, в Україні досі не планують вводити жорсткий карантин.