"Суть побудови сержантського корпусу полягає в тому, щоб сформувати професійні Збройні сили України. Контрактнику, щоб отримати право на пенсійне забезпечення, необхідно служити 25 календарних років, згідно з чинним законодавством. Тут постає питання не стільки комплектування цих посад, скільки про утримання спеціалістів в ЗСУ", – цитує "Укрінформ" слова Коссинского на брифінгу.
За його словами, в результаті реформи сержантський корпус забере у офіцерів масу непотрібних їм функцій.
"Офіцер – це в першу чергу стратег. Він повинен планувати навчальний процес або операцію і приймати рішення. Сержанти повинні це рішення втілювати в життя зі своїми солдатами", – зазначив офіцер.
В рамках створення нового сержантського корпусу в штабі планують створити вертикаль посад професійного і старшинського складу, систему їх багаторівневої підготовки, а також наблизити українську модель підготовки і розподілу повноважень до стандартів НАТО.
Як повідомляє прес-служба Міноборони України, Косинський повідомив, що до теперішнього моменту в Україні створені навчальні центри, здатні готувати сержантів за новими стандартами. За його словами, протягом 2016 року підготовлено 360 інструкторів для роботи в таких центрах. Ще 800 планується підготувати до кінця року. Підготовкою фахівців займаються експерти з Литви, Латвії і США.
Раніше повідомлялося, що українським військовослужбовцям молодшого командирського складу (сержантам і старшинам) дали надбавку до заробітної плати. Як повідомив начальник Генерального штабу України Віктор Муженко, в залежності від посади зарплата сержантів і старшин збільшилася на 500 – 1200 гривень.
Нагадаємо, До 2020 року в Міністерстві оборони України планують завершити реформування національних збройних сил у відповідності з міжнародними стандартами.