Більшість обстрілів припала на позиції Збройних сил України на Донеччині. Поблизу Павлополя та двічі – у районі Старогнатівки, бойовики відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. А по околицях Опитного гатили з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
На обстріли противника Об'єднані сили дали результативну та адекватну відповідь, змусивши російських найманців припинити вогонь.
На Луганщині бойовики двічі обстріляли оборонців Кримського зі 120-мм мінометів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Поруч з Луганським тричі порушували режим припинення вогню з мінометів калібру 82 мм міномети, протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Вогнем окупантів поранено українського військового.
"Злочинні дії російських окупантів безкарними не залишилися – застосовуючи штатне озброєння, наші воїни відкрили прицільний вогонь по опорних пунктах російських найманців, змусивши противника відмовитись від продовження обстрілів", - зазначають у штабі операції Об'єднаних сил.
Українські військові контролюють ситуацію в Донбасі й готові надалі оперативно та жорстко реагувати на провокації бойовиків з наявних вогневих засобів.
Від початку доби 13 травня окупанти обстріляли українські позиції біля Гнутового Донецької області з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Військовослужбовці ЗСУ у відповідь вчасно застосували чергові вогневі засоби та припинили ворожі провокації, втрат серед українських захисників немає. У бойовиків, за даними розвідки, минулої доби п'ятеро поранених.
Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.
Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.
Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у статті Валентина Бадрака "Оборонний потенціал країни: як його розвинути".