У світовому рейтингу університетів, який щорічно складається Університетом Цзяотун (більш відомий як Шанхайський рейтинг), у 2013 році перше місце посів Гарвардський університет, що не поступається цією позицією з моменту заснування рейтингу у 2003 році. Українських вишів серед 500 кращих університетів світу знову немає.
На другій сходинці рейтингу розташувався Стенфордський університет, на третій - Каліфорнійський університет у Берклі, на четвертій - Массачусетський технологічний інститут, а на п'ятій - Кембридж. Всі ці виші з 2004 року завжди потрапляли в першу п'ятірку Шанхайського рейтингу.
Найбільш високу позицію - 20 місце серед університетів, розташованих за межами США і Великобританії, зайняв Федеральний технологічний інститут Цюріха. На 21 місці опинився університет Токіо, який показав найкращий результат серед азіатських вишів.
З російських університетів Московський державний університет ім. Ломоносова отримав 79 місце. Окрім МДУ, до рейтингу увійшов Санкт-Петербурзький державний університет. Він потрапив у четверту сотню (ВНЗ, які посіли місця зі 101 до 200, об'єднані в групи по 50 місць, а з 201 по 500 - 100 місць).
У Шанхайському рейтингу враховуються більше 1000 університетів. Розподіл ВНЗ залежить від наявності випускників і співробітників, які отримали Нобелівську або Філдсовську премію; співробітників з високим індексом цитування; кількість публікацій у журналах Nature та Science та у виданнях, що індексуються Science Citation Index Expanded і в Social Science Citation Index. Всі ці показники співвідносяться з розміром університету. !zn
Читайте також:
Жоден з українських вишів не потрапив до рейтингу кращих університетів світу
Зусиль Табачника не вистачило, щоб "Шанхайський рейтинг-2011" потрапив український виш