У Сенаті США закликали посилити оборонну допомогу Україні

Поділитися
У Сенаті США закликали посилити оборонну допомогу Україні У Сенаті підтримують припинення будівництва "Північного потоку - 2" © dw.com
Група сенаторів від Демократичної та Республіканської партій представили відповідну резолюцію.

У Сенаті США представили резолюцію, яка закликає до посилення оборонної допомоги Україні та підтримує скасування будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Також група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій закликали президента Дональда Трампа невідкладно провести операцію для забезпечення свободи навігації у Чорному морі, повідомила перс-служба посольства України у США на сторінці у Facebook.

"У Сенаті США представлено резолюцію, що закликає до посилення оборонної допомоги Україні та підтримує скасування газопроводу "Північний потік - 2". У документі, представленому групою сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, законодавці наполегливо закликають президента США скористатися положеннями закону про "Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони" для посилення потенціалу Збройних Сил України та надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову безпекову підтримку нашій державі, особливо з метою зміцнення морських спроможностей України попереджувати та відбивати подальшу російську агресію", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що сенат також закликав Дональда Трампа невідкладно провести разом із союзниками США операції для забезпечення свободи навігації у Чорному морі з метою демонстрації підтримки міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суднами Керченською протокою і Азовським морем.

"Сенатори звертаються до НАТО із закликом посилити присутність та спроможності Альянсу у Чорному морі, у тому числі щодо моніторингу ситуації на морі та берегової оборони. Окремо законодавці закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у заходженні в їхні порти для поповнення запасів та дозаправки", - додали у посольстві.

Також у резолюції наголошується на тому, що санкції проти Росії, які є безпосереднім наслідком дій влади цієї країни, залишатимуться чинними та посилюватимуться, доки російська поведінка належним чином не зміниться.

"Також сенатори вітають і підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 р., яка засуджує російські агресію у Керченській протоці та закликає до скасування "Північного потоку – 2" через його загрозу енергетичній безпеці Європи", - підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США прийняла дві резолюції, які стосуються завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", та військової агресії Росії проти України у Керченській протоці.

У резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, конгресмени знову настійно запропонували урядам європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2". Крім цього, Палата підтримала введення санкцій проти газопроводу відповідно до частини 232 "Закону про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій".

У резолюції щодо Азовського моря Палата представників висловила різке засудження неспровокованого нападу російського флоту на кораблі Військово-морських сил України у Керченській протоці як таке.

Як повідомлялося раніше, радник голови Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США розглядають різні варіанти протидії реалізації російського проекту. Перед цим у Держдепі США закликали ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2" через агресію Росії в Керченській протоці, адже будівництво газової системи в обхід України знижує шанси стримування агресивних дій РФ.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі