Вікаріат буде підпорядкований митрополиту Єпіфанію, у нього буде особлива адміністративна структура з правами самоврядування у складі ПЦУ.
Вікаріат - аналог єпархії, буде підпорядкований митрополиту Епіфанію. Також у румунського вікаріату буде особлива адміністративна структура з правами самоврядування в складі Православної церкви України. Права самоврядування і пристрій румунського вікаріату будуть розроблені разом з представниками релігійних громад, у співпраці з Румунською православною церквою. Нагадаємо, що Румунська православна церква може визнати Православну церкву України.
Крім того, Синод розглянув низку актуальних питань висловив рішучий протест і глибоке обурення триваючим насильством російської окупаційної влади проти ПЦУ в окупованому Криму, що виразилося в розграбуванні кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Також Синод звинуватив окупантів у блокуванні доступу духовенства і віруючих в храм і до єпархіального управління.
"Православна Церква України вчергове вимагає від Російської Федерації припинити свідоме порушення в окупованій АР Крим та м. Севастополі одного з основоположних прав людини - права на свободу совісті та віросповідання", - йдеться в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що синод Православної церкви України ухвалив рішення позбавити Філарета права управління Київською єпархією і, відповідно, контролю над місцевими храмами і монастирями. Таке рішення синод ПЦУ прийняв після проведення Філаретом "собору" для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. Також ПЦУ виключила зі складу свого єпископату двох ієреїв, які приїхали 20 червня на "собор" Філарета з Росії.
Нагадаємо, що так званий "помісний собор" вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату скасував рішення щодо ліквідації УПЦ КП і відмовився від томосу про автокефалію.
Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святіший камінгаут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".