Так, активізувались роботи з обладнання позицій "другої лінії оборони" окупаційних військ і їх посилення резервом. Зокрема, сформованим за рахунок сил і засобів підконтрольних РФ "міністерств внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій" терористичних угруповань ОРДЛО.
"Позиції по всьому периметру їх розташування в авральному порядку обладнуються мінно-вибуховими загородженнями з використанням протитанкових та протипіхотних мін", - зазначають розвідники.
Хаотичне мінування призводить до чисельних підривів російських військових на власних мінах – упродовж трьох останніх днів з вказаних причин загинули четверо бойовиків.
"Водночас, мінування окупантами додаткових ділянок у тилу підвищує рівень небезпеки для цивільного населення тимчасово окупованої території у Донецькій і Луганській областях", - додають у ГУР МО України.
Як повідомлялося, 25 січня набув чинності закон "Про протимінну діяльність в Україні". Він визначає перелік об'єктів та суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення й основи діяльності, вимоги до фахівців і джерела фінансування протимінної діяльності, а також статус територій, які потребують розмінування.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Докладніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".