За словами Скібіцького, з 2013 року Росія проводила модернізацію своєї аеродромної мережі вздовж кордону з Україною, оновлювала й нарощувала парк бойових літаків і розширювала потенціал армійської авіації.
При цьому екіпажі бойової і тактичної авіації, скупченої біля українського кордону, отримують бойовий досвід під час командирувань у Сирію. "Це означає, що екіпажі мають достатньо досвіду для застосування бомб, високоточного озброєння по цивільному населенню", - підкреслює представник ГУР МО України.
До того ж, за словами Скібіцького, бойовий радіус цієї авіації охоплює всю територію України.
Багато уваги окупанти приділяють й нарощуванню військ, формуванню нових підрозділів біля держкордону України та в європейській частині РФ.
"Значна увага РФ приділяється створенню і підготовці батальйонних тактичних груп, які на сьогодні розгорнуті вздовж кордону нашої держави. Загальна чисельність батальйонних тактичних груп РФ, які здатні виконувати бойові завдання на нашій території, становить 25 одиниць", - підкреслює Скібіцький.
Навички ведення агресивної війни російські військові також відточували під час навчань "Кавказ – 2016", "Восток – 2018" і "Запад – 2017". Зокрема, створення ударних угруповань на українському напрямку, проведення мобілізації, здійснення перекидання резервних сил і засобів з центральних районів РФ до кордонів з Україною.
Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків, загалом РФ незаконно утримуються 23 людини.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Зазначимо, Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не денонсовано, він передбачає свободу судноплавства у внутрішніх водах України та Росії. Дії РФ порушують не лише Договір, а також Статут ООН і Конвенцію ООН з морського права.