Про це йдеться у статті Юлії Самаєвої для DT.UA.
"Так, конфлікт на Сході позначився на лояльності українців до агресивного сусіда, з 2014 р. кількість наших співгромадян, які відвідують РФ, скорочується. 2013-го понад 6 млн українців відвідали РФ, 2015-го - уже трохи більше 4 млн. Але все одно це друга за відвідуваністю українцями країна", - йдеться у статті.
На даний момент, за даними Міграційної служби РФ, на території Росії перебуває 2,1 млн українців працездатного віку.
Як пише Самаєва, останнє дослідження трудової міграції в Україні проводилося 2012-го Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи і Держстатом.
Мігрант, який шукає роботу в РФ, - це чоловік, переважно з сільської місцевості (понад 60%), зайнятий важкою фізичною працею, який часто працює нелегально (понад 20%) і виїжджає на заробітки на кілька місяців. Найчастіше це житель однієї із західних областей (понад 70%). Утім, експерти банківського сектора зазначають, що нинішнього року лише 20–25% грошових переказів із РФ, через платіжні системи та картки, спрямовуються в західні області України.
"Звичайно, у голові не дуже вкладається той факт, що поки одні відправляються добровольцями на Донбас, інші їдуть будівельниками в Ростов. Але українська влада - не окресливши жорстких меж конфлікту, постійно шукаючи компроміси та зубами вчепившись у "липецькі фабрики", - від самого початку формувала в населення гібридне ставлення до того, що відбувається. І тепер жінки, які зустрічають на колінах труни з односельчанами з АТО, без сумнівів відпускають чоловіків штукатурами в Смоленськ", - пише Самаєва.
Питання про введення візового режиму з Росією знову увійшов у політичний порядок денний в Україні після того, як в кінці вересня в Москві російська влада заарештувала журналіста агентства "Укрінформ" Романа Сущенка, якого спецслужби РФ звинуватили у "шпигунстві" й утримують у в'язниці "Лефортово".
Зі свого боку міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що питання "вимагає серйозної політичної опрацювання та логістики", але МЗС України готовий до введення візового режиму з РФ. Він зазначив, що для цього будуть потрібні витрати на додаткові консульські посади, обладнання.
Детальніше про перспективи введення візового режиму з РФ читайте у статті Юлії Самаєвої "ВІЗуАльна жорсткість" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".