"При формуванні міграційного режиму в Криму слід враховувати його стратегічно важливе положення, а також конфліктні стосунки з Україною. Буквально 13 грудня директор ФСБ зробив заяву про зростання загрози терактів українських диверсійних груп у Криму. У зв'язку з цим очевидна необхідність розробки заходів щодо максимально суворого обліку осіб, які прибувають на територію Криму з України та контролю за їхнім перебуванням на півостріві", - повідомив під час свого виступу Комісарів.
Крім боротьби з "терористичними погрозами" політик вважає за доцільне розробку механізму щодо забезпечення жителів окупованого півострова роботою. Працевлаштувати, на думку Комісарова, необхідно не тільки жителів Криму і Севастополя, але і економічно депресивного Південного федерального округу, до складу якого указом президента Російської Федерації Володимира Путіна був включений анексований півострів.
"Агентство, прогнозуючи можливість збільшення в подальшому масштабів внутрішньої міграції, вважає за доцільне опрацювати заходи для зниження припливу трудових мігрантів з числа іноземних громадян", - додав він.
Керівництву країни, на думку Комісарова, до літа 2017 року необхідно визначитися з тим, який саме федеральний орган виконавчої влади здійснюватиме функції з вироблення і реалізації державної політики у сфері соціальної адаптації і інтеграції мігрантів.
"Крім того, до 1 вересня 2017 року розробити проект федерального закону, який встановлює правові, організаційні та економічні засади соціальної та культурної адаптації іноземних громадян в РФ і їх інтеграції в російське суспільство", - резюмував політик.
Вранці 17 жовтня, росЗМІ повідомили про затримання в Криму ще одного "українського диверсанта". Схоплений у Криму "український розвідник" нібито мав при собі пістолет, гранату та матеріали для виготовлення вибухівки.
Повідомлялося, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" - Олексія Бессарабова, Володимира Дудка і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України також спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці.
Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ у захопленні нових заручників з метою шантажу України.
Варто зазначити, що Бессарабов та Штибліков - українські експерти центру "Номос" (Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіоні "Номос"), діяльність якого у Криму була звершена у 2014 році. Вони також неодноразово виступали експертами й у тижневику "Дзеркало тижня. Україна" ("Флотське мито", "Росія перевищила допустиму присутність своєї морської піхоти в Криму").