Путінський режим навіть попри свою тоталітарність не зможе пояснити, чому Росія знищила російськомовні міста України, тому в країні вирішили звинуватити у всьому Збройні сили України та сфабрикувати цілий судовий процес. Про це йдеться в статті аналітиків громадянської мережі «ОПОРА» Олександра Клюжева та Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Як і навіщо Росія фабрикує докази проти України на захоплених територіях».
«Псевдодокази мають пояснити російському суспільству, хто винен у смерті тисяч мирних жителів Маріуполя та інших міст. Попри тоталітарну сутність путінського режиму, навіть він не зможе в перспективі уникнути запитання, чому сталася трагедія російськомовних міст України. Цю відповідь уже готує комітет Бастрикіна, який планує звинуватити ЗСУ в руйнуванні Маріуполя … У Росії планують «судити» українців за всю трагедію Маріуполя», - зазначають автори.
Саме для цього, а не для обіцяного відновлення, російські слідчі обстежують всі зруйновані будинки у місті, захопленому росіянами варварськими воєнними методами.
Окупанти вже відзвітували про «дослідження» 2400 об’єктів, проведення «експертизи» зруйнованих 350 будинків та записали на рахунок ЗСУ в українському ж місті 45 млрд руб. збитків.
«Тон повідомлень підлеглих Путіна не полишає сумнівів у їхніх намірах судити громадян України за руйнування українського міста російською армією», - додають аналітики.
Аналітики зазначають, що головна мета судилища в очах Путіна — щоб у російських підручниках не згадували про його масштабні злочини проти цивільних мешканців Маріуполя, Попасної та Сєвєродонецька.
«Він думає, що завдяки «трибуналам» і «матеріалам» Бастрикіна він не ввійде в російське трактування історії як ініціатор масових убивств цивільних. Офіційні «трибунали» й «вироки» проти України дозволять Путіну та його оточенню чіплятися за свою версію подій», - вказують автори.
Вони підкреслюють, що особливо актуальним питання буде під час відходу від влади Путіна, коли охочих «розвінчати» культ нинішнього кремлівського лідера буде вдосталь навіть серед нинішніх симпатиків війни проти України та радикальних націоналістів, і війну використають проти діючого лідера Кремля.
Однак оскільки реальних підстав для швидкої демократичної трансформації в РФ немає, псевдодокази ще довго дозволятимуть нинішній кремлівській команді «зберігати обличчя» у своїй країні. «Є рішення суду про те, хто напав на Маріуполь. А з рішеннями судів не сперечаються», — ця примітивна конструкція може принести користь зацикленому на «історичних питаннях» Путіну навіть після його відходу від влади.
Нагадаємо, що російське Міноборони вже опублікувало свої дані «розслідування» щодо знищення драмтеатру в Маріуполі у березні, яке прямо заперечує свідчення очевидців та говорить про незначну кількість жертв.