У районі Богданівки і Петрівського, де відбулася перша фаза розведення сил і засобів, почалося розмінування територій, повідомив начальник пресцентру Об'єднаного командного пункту Об'єднаних сил Андрій Агєєв. Процес розмінування контролює Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.
"Сьогодні о 12:00 почалася п'яту доба практичної фази розведення сил і засобів на ділянці №3, зокрема друга складова - це розмінування самої ділянки під контролем спостережної комісії ОБСЄ. Як з нашої сторони, так і спостерігачі самої ОБСЄ контролюють розмінування ділянки з боку ворога", – заявив Агєєв.
Він додав, що згідно з затвердженим планом-графіком розмінування ділянки має тривати не довше семи діб. За словами Агеєва, наступним етапом стане демонтаж фортифікаційних споруд.
"На третій ділянці демонтаж фортифікаційних споруд та інших позицій запланований після того, як закінчиться фаза розмінування. Потім мине доба на верифікацію представниками ОБСЄ і тільки на наступну добу, після верифікації повинен початися демонтаж фортифікаційних споруд. Якщо не буде зривів і не буде провокацій, так і станеться", – повідомив Агєєв.
Як повідомлялося, 9-11 листопада відбулося розведення військ у районі Богданівки і Петрівського на Донеччині. З позицій відвели 42 українських бійців і три бойових машини піхоти. Військовослужбовці мають відійти на 1 км від своїх позицій і зайняти нові.
З 29 по 31 жовтня тривало розведення в районі Золотого на Луганщині. Займані позиції залишив 21 військовослужбовець Збройних сил України. Відведення ЗСУ почалося незважаючи на відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків.
У червні, ще до узгодження чергового "хлібного перемир'я", українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської.
Детальніше про відведення підрозділів Об'єднаних сил із займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".