У Верховній Раді у понеділок, 4 листопада, зареєстрували законопроєкт, який передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи (МСЕК). Про це йдеться у картці законопроєкту № 12178, який подав Кабінет міністрів України.
У пояснювальній записці йдеться, що система МСЕК сформувалась ще до набуття Україною незалежності та не відповідає ні сучасним викликам під час війни та прийнятим у світі підходам для встановлення інвалідності.
У законопроєкті Кабмін пропонує замінити поняття “медико-соціальної експертиза” на “оцінювання повсякденного функціонування людини”.
Оцінювання пропонується проводити експертними комісіями, що формуються в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.
Законопроєкт пропонує закріпити перелік функцій експертних комісій. Зокрема йдеться про встановлення групи інвалідності, направлення людини на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження.
Нагадаємо, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Згодом президент України Володимир Зеленський видав указ, в якому сказано, що цей процес розпочнеться 31 грудня. До тих пір робочі групи повинні перевірити попередні рішення МСЕК про встановлення інвалідності, всі необґрунтовані висновки потрібно буде переглянути. Прем'єр Денис Шмигаль розповів, що замість МСЕК в Україні буде створено європейську модель, на розробку якої у МОЗ є тиждень.