У Раді пройшли половину правок до законопроєкту про передачу землі громадам

Поділитися
До другого читання документа депутати подали понад три тисячі правок.

Верховна Рада розглянула половину правок до проєкту закону №2194 про передачу землі органам місцевого самоврядування, повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на пресслужбу Міністерства аграрної політики і продовольства. До другого читання депутати подали понад три тисячі правок.

«Верховна Рада України станом на 14 квітня розглянула 1,83 тисячі з 3,13 тисячі правок до законопроєкту №2194, який розглядається у другому читанні, жодна з них не була підтримана», - повідомили у відомстві.

У міністерстві нагадали, що велика кількість правок до законопроєкту фактично заблокувала роботу парламенту.

Серед пропозицій депутатів були: залишити чинною редакцію Земельного кодексу; заборонити землекористувачам знімати і переміщувати ґрунтовий покрив ділянок без отримання спецдозволу виконавчої влади; зобов'язати власників (розпорядників) ділянок погоджувати з терорганами влади документацію щодо інвентаризації земель тощо.

За даними Мінагрополітики, законопроєкт спрямований на реформування системи управління в сфері земельних відносин, зняття штучних обмежень госпдіяльності таспрощення доступу до земельних ресурсів для населення і бізнесу.

У міністерстві повідомили, що підтримати законопроєкти №№ 2194 і 2195 просять сотні місцевих рад, зацікавлених в завершенні децентралізації і передачі громадам землі.

Звернення підтримали: Тернопільська та Миколаївська облради, Чернівці, Житомир, Херсон, Гайсин, Долина, Броди, Вознесенськ, Горішні Плавні, Чортків, Люботин, Кам'янець-Подільський, Славута та багато інших.

«У зверненнях йдеться, що з 2002 року землями громад розпоряджаються призначені чиновники, які не враховували інтереси людей і сприяли корупції в земельній сфері», - підсумували у відомстві.

Нагадаємо, в березні минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо обігу сільськогосподарських земель. Ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. З цього дня фізичні особи зможуть продавати землю. В одні руки можна буде купити не більше 100 га. З 2024 року купувати землю зможуть юридичні особи. Максимальна концентрація в однієї юрособи – 10 тисяч га.

Іноземці зможуть купувати землю, якщо відповідне рішення українці ухвалять на всеукраїнському референдумі.  Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року.

1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, що передбачатиме надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Розбирається Андрій Мартин у статті «Земельні очікування — 2021 рік» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі