Лише 217 депутатів Верховної Ради взяли участь у половині голосувань за останні чотири роки роботи парламенту. Про це повідомив Комітет виборців України, проаналізувавши роботу народних депутатів за визначений період. При цьому в Раді є такі "мертві душі", які систематично не беруть участь у голосуваннях.
"У парламенті є кілька десятків "мертвих душ", які можуть вважатися депутатами лише умовно. Мова йде про політиків, які системно не беруть участі в голосуваннях Ради. При цьому відповідно до закону участь в голосуваннях є обов'язком народних депутатів. Значна частина політиків виправдовують свою бездіяльність перебуванням в опозиції. Однак вони мали б це доводити не ігноруванням голосувань, а голосуванням "проти", що є доступним для всіх народних депутатів", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.
Зазначено, що 217 депутатів за чотири роки взяли участь у половині голосувань Ради, тобто натискали кнопки "за", "проти" чи "утримався". Таким чином, вони голосували більш-менш систематично.
Також, в українському парламенті є кілька десятків депутатів, які майже ніколи не голосували за вказаний термін. Так, 21 народний депутат взяв участь лише в 5% голосувань Ради: Сергій Клюєв (взяв участь в 0,35% голосувань), Вадим Рабінович (1%), Юхим Звягільський (2%), Сергій Льовочкін (2%), Дмитро Ярош (2%), Олександр Онищенко (2%), Костянтин Жеваго (2%), Віталій Чепинога (2%), Євгеній Мураєв (2%), Сергій Ларін (3%), Євген Бакулін (2%), Юлія Льовочкіна (3%), В'ячеслав Богуслаєв (4%), Дмитро Добкін (4%), Юрій Бойко (4%), Андрій Білецький (4%), Валерій Писаренко (5%), Нестор Шуфрич (5%), Дмитро Святаш (5%), Денис Дзензерський (5%), Дмитро Шенцев (5%).
Також серед депутатів, які ігнорують голосування парламенту опинилися: Михайло Добкін (7%), Наталія Королевська (8%), Сергій Ківалов (8%), Віталій Хомутиннік (10%), Олександр Вілкул (11%), Сергій Тарута (13%), Михайло Поплавський (15%), Олесь Довгий (15%).
Лідером за кількістю голосувань виявився Іван Спориш із "Блоку Петра Порошенка", який взяв участь в 99% голосувань.
Зазначено, що найактивніше народні депутати голосували на початку своєї каденції. Так, 2014-2015 рр. один народний обранець в середньому брав участь в 55% голосувань парламенту, у 2016 р. – в 53%, у 2017 р. – 41%, у 2018 р. – лише в 40%.
Як повідомлялося раніше, у листопаді лише 84 депутати відвідали абсолютно всі засідання Верховної Ради України, що становить лише 20% від загальної кількості народних обранців. Якщо не рахувати позачергове засідання щодо введеня воєнного стану, то таких народних обранців було 188.