У Раді хочуть законодавчо врегулювати статус військовополонених моряків

Поділитися
У Раді хочуть законодавчо врегулювати статус військовополонених моряків Деякі документи вже пройшли Комітет з прав людини
Ірина Геращенко закликала парламент прийняти відповідні законопроекти.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала депутатів у четвер, 17 січня, розглянути законопроекти для врегулювання статусу українських військовополонених, зокрема моряків, яких РФ захопила в Керченській протоці. Деякі законопроекти вже перевірив Комітет з прав людини.

"Хочу попросити парламент, щоб у четвер одним із ключових блоків, які ми поставили на голосування, було розгляд сім законопроектів про статус військовополонених. Тому що наші моряки заявили про це, а відповідного законопроекту у нас немає", - заявила Геращенко під час засідання погоджувальної ради Верховної Ради.

За її словами, частина законопроектів вже пройшли Комітет з прав людини. Також Геращенко закликала Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони розглянути ті документи, за якими він є профільним.

Читайте також: Засідання Лефортовського суду у справі українських моряків проходить в закритому режимі

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі