Після анексії Криму Російською Федерацією окупований півострів залишили більше 41 тисячі людей, повідомляє "УНН" із посиланням на прокуратуру Автономної Республіки Крим. За даними прокуратури АРК, кількість внутрішніх переселенців з Криму перевищує 41 300 осіб.
Крім того, понад 1500 осіб були примусово "переведені з Криму окупаційною владою". Про які категорїі йдеться, в прокуратурі не уточнили. Відомо, що до різних регіонів РФ переводять колишніх українських військовослужбовців, міліціонерів, посадовців тощо, які зрадили присягу і перейшли на службу до структур держави-окупанта. Крім того, політв'язнів з Криму відправляють до СІЗО і колоній на території РФ, а призовники-кримчани несуть строкову службу у військових частинах у Росії.
Як повідомлялося, за роки окупації 59 кримчан були засуджені за відмову служити в російській армії. Зокрема, в 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. У 17 з них винесено вирок, ще 3 - на розгляді.
Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею. Всього таких справ стосовно кримчан, за даними КПГ, відкрито мінімум 69. Після окупації в армію РФ призвали близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь. В рамках дев'ятої призовної кампанії планували закликати 3400 осіб (Крим - 2800, Севастополь - 600).
Детяльніше про проблему читайте в матеріалі Миколи Мирного "Чи законно Росія призиває до армії кримчан?" "Дзеркало тижня. Україна".