В Україні на початку літа у приватних медзакладах та пологових будинках з'являться закуплені за держкошт вакцини, які будуть безкоштовні для всіх пацієнтів. Розподіл закуплених державою вакцин відбуватиметься за принципом "за дитиною", а не "за закладом", як раніше. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
Пацієнт, який хоче безоплатно вакцинуватися за Календарем щеплень у приватній клініці чи у лікаря – фізичної особи-підприємця, має підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Після цього вакцинуватись можна буде в тих приватних закладах, які уклали договір з Нацслужбою здоров'я.
Вказується, що у приватних пологових будинках та неонатологічних центрах також будуть доступні для новонароджених вакцини БЦЖ та для профілактики гепатиту В. Для отримання цих вакцин у зазначених закладах декларація не потрібна.
Раніше стало відомо, що в Україні з 28 грудня 2018-го до 18 квітня на кір захворіло майже 42 тисячі людей, зокрема понад 22 тисячі дітей. Від ускладнень померло 15 осіб. У МОЗ нагадали, що для захисту усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Усіх закликають дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити пропущені щеплення.
За даними ЮНІСЕФ, у 2018 році Україна стала світовим лідером за захворюваністю на кір. Окрім України найбільший приріст випадків захворювання спостерігався на Філіппінах та в Бразилії, прогрес у подоланні цього захворювання опинився під загрозою.
У Міністерстві охорони здоров'я розвінчали міфи про лікування кору та розповіли, що потрібно знати про вакцини від цієї хвороби.
Докладніше про європейську кризу захворюваності на кір і її наслідки для України читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".