У Пентагоні хочуть перевіряти використання американської зброї в Україні

Поділитися
У Пентагоні хочуть перевіряти використання американської зброї в Україні © en.wikipedia.org
У травні, коли був готовий до прийняття законопроект про виділення Україні 40 мільярдів доларів військової допомоги, республіканець Ренд Пол наполягав на створенні посади інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги.

Пентагон вивчає можливість відправити в Україну інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію щодо застосування зброї, наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агентства Пентагону США з питань оборонної співпраці, повідомляє українська служба "Голосу Америки".

"Згодом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і збільшити присутність на місці", - сказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка була б на місці, могла б фізично оглянути зброю та перевірити серійні номери, заявив чиновник.

Поки що Пентагон покладається на інформацію української сторони щодо застосування зброї, наданої США Україні. Роял зазначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна та запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, задовільні", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності використання оборонної допомоги. У травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який би перевіряв використання Україною оборонної допомоги. У червні сенатор-демократка Елізабет Уоррен закликала уряд до більшої підзвітності. У коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує "суворий нагляд" від Конгресу та "повну підзвітність Міністерства оборони" щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народу заради перемоги в путінській грубій війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу зі спеціальних президентських повноважень на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі