Військові побратими трьох пілотів, які загинули під час зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині, влаштували церемонію прощання з льотчиками. На честь загиблих авіаторів із позивними «Мінка», «Проказін» та «Juice» за американською традицією спалили піаніно.
На відео із соцмереж видно, що у колі льотчиків чоловік виконав мелодію на фортепіано. На музичному інструменті написані позивні пілотів та бортові номера літаків. По закінченню гри піаніно облили легкозаймистою сумішшю та підпалили.
Нагадаємо, серед загиблих був військовий пілот 40-ї бригади тактичної авіації із позивним «Джус», який від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів на винищувачі МіГ-29.
У Державному бюро розслідувань заявили, що з’явують обставини авіакатастрофи. Правоохоронці розповіли, що особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків та дотриманню правил підготовки до польотів. Водночас профільні фахівці проведуть ретельну діагностику «чорних ящиків».
Президент Володимир Зеленський також відреагував на трагедію. Зокрема він сказав, що держава ніколи не забуде кожного, хто захищав вільне небо України.
Як пише Фокус, традиція спалювати піаніно в пам'ять про льотчиків, які загинули під час виконання бойових завдань, бере початок з часів Другої світової війни, а саме битви за Британію. У той важкий для королівства час чимало американських юнаків вирішили допомогти англійцям у боротьбі з агресором і стали до лав авіаторів-добровольців. У Королівських ЗС їх розподілили у штатні британські ескадрильї, в одній із таких і служив британський льотчик, який віртуозно грав на піаніно. Після важких бойових вильотів ввечері навколо нього збиралися його втомлені товариші, і він грав для них прекрасні мелодії.
В один із вильотів талановитий пілот-музикант загинув після того, як його літак збили. Його брати по зброї розуміли, що тепер ніхто не зможе грати на піаніно так само добре, як він, і ніхто його не замінить у їхній спільноті. Тому було прийнято рішення урочисто спалити його інструмент.
Згодом підрозділи американських авіаторів-добровольців увійшли до складу ЗС США, і відтоді в них зміцнилася традиція підпалювати піаніно в пам'ять про загиблих під час виконання завдання льотчиків і на мить нагадувати самому собі про те, які ризики має ця вкрай нелегка робота.