"Ця акція не викликає ентузіазму у місцевого населення – відомі численні випадки дезертирства, переховування від окупаційної адміністрації, симулювання хвороб", - повідомляється на сайті штабу АТО.
Через катастрофічну нестачу кадрів особового складу, бойовики змушені поповнювати свої ряди безробітними, раніше судимими, алкоголіками, наркоманами, хронічними хворими на СНІД і гепатит "С".
"Особливо погані справи у так званому "9-му полку", який займає позиції і несе тяжкі втрати на маріупольському напрямку. У першому батальйоні розпущена 3-я рота, так як вона де-факто припинила своє існування – всі бойовики захотіли вийти з гри. 85% молодого поповнення "полку" залишили підрозділ. Інші бойовики розважаються як можуть – 5 днів тому вони вкрали польовий кабель зв'язку російських окупаційних військ, щоб здати на металобрухт", - зазначають розвідники.
Через погану військову підготовку та алкоголізм на передовій, бойовики несуть важкі втрати.
"5 днів тому в районі Донецького аеропорту бойовики зі складу так званої "100-ї бригади" супротивника порушили правила експлуатації 120-мм міномету, внаслідок чого 3 окупанта загинули, 5 отримали поранення. 6 днів тому в так званому "11-му полку" противника командир взводу за невиконання наказу застрелив підлеглого", - повідомляють в штабі АТО.
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада голови МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.