У 2020 році за Програмою медичних гарантій фінансування лікування онкологічних захворювань було збільшено на 70% у порівнянні з попереднім роком. Про це повідомила Національна служба здоров'я України.
В НСУЗ зазначили, що на сьогодні підписано контракти зі 118 медичними закладами на надання послуг з діагностики та лікування онкологічних хвороб:
- 33 заклади – на надання послуг з діагностики та радіологічного лікування;
- 117 закладів – на послуги з діагностики та хіміотерапевтичного лікування;
- 30 закладів – спеціалізовані лікарні із лікування онкологічних захворювань.
Розповіли, що за надання допомоги пацієнтам у квітні-вересні НСЗУ виплатила закладам понад 2 млрд грн. Зокрема, найбільше коштів отримали:
- Одеський обласний онкодиспансер – 148 млн грн;
- Київський обласний онкодиспансер – 123 млн грн;
- Дніпровський обласний клінічний онкодиспансер– 112 млн грн;
- Київський міський клінічний онкоцентр – 99 млн грн;
- Криворізький онкодиспансер – 82 млн грн;
Окрім того, з вересня поточного року в 4,7 разів збільшено тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей. А отже заклади, в яких лікують онкохворих дітей, отримають більше коштів, щоб надавати якісну допомогу маленьким пацієнтам.
«Реформа дала медичним закладам більше самостійності. Заклади є незалежними підприємствами, а їхні керівники отримали більше управлінської свободи. Зокрема, й у використанні коштів, які отримує заклад за надання медичних послуг населенню. Водночас, керівники разом із самостійністю отримали також відповідальність: за забезпечення надання якісних послуг пацієнтам, за розвиток закладу, за гідну матеріальну винагороду своїм працівникам. І саме від керівників закладів та їхнього вміння розпоряджатись фінансами залежить майбутнє закладу», - йдеться на сайті.
Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:
- інструментальну та лабораторну діагностику;
- проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
- проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;
- лікарські засоби з Національного переліку;
- медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
- психологічну підтримку;
Щоб отримати безоплатне лікування при онкозахворюванні або безоплатно пройти інструментальне дослідження, пацієнту потрібно:
- звернутись до свого лікаря або лікуючого лікаря, який випише направлення на обстеження чи лікування;
- обрати будь-який заклад, який уклав договір з НСЗУ, та звернутись до нього для проведення там діагностики чи лікування.
Нагадаємо, в українських лікарнях закінчуються ліки для лікування важкохворих онкозахворюваннями дітей. Відтак, відсутність необхідних ліків для важкохворих пацієнтів - це гарантовані ускладнення, рецидиви, а в деяких випадках, летальний результат.