У НСЗУ розповіли, як зробити безкоштовні щеплення під час війни

Поділитися
У НСЗУ розповіли, як зробити безкоштовні щеплення під час війни © freepik/freepik
В Україні планові щеплення можна отримати безкоштовно.

Навіть під час війни українці можуть вакцинуватися безоплатно проти 10 найпоширеніших хвороб. Щеплення можна отримати за Програмою медичних гарантій в межах пакета "Первинна медична допомога". Про це пише пресслужба Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

Які щеплення можна зробити безкоштовно

Українці можуть безкоштовно вакцинуватися проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії і правця, кашлюка, поліомієліту, гемофільної інфекції.

Більшість з цих щеплень роблять в ранньому дитинстві. Одні вакцини формують імунітет на все життя після 1-2 доз, наприклад, проти туберкульозу або кору, паротиту і краснухи (щеплення КПК).

"Іншим вакцинам потрібно 5-6 доз для вироблення достатнього рівня антитіл, наприклад, проти кашлюку чи поліомієліту. Тоді як  проти дифтерії і правця потрібно вакцинуватися  що десять років після 16 років. Тож уперше дорослі повторно повинні вакцинуватися у 26", – пояснили у НСЗУ.

Українців закликали не ігнорувати графік вакцинації та за можливості робити усі щеплення своєчасно. З графіком планових щеплень можна ознайомитися за посиланням.

Як отримати щеплення під час війни

Щоб пройти планову вакцинацію, важливо мати укладену декларацію з лікарем. Українці можуть вакцинуватися у:

  • комунальних закладах первинної медичної допомоги;
  • в приватних медзакладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ та мають можливість проводити вакцинацію.

У НСЗУ наголосили, що переселенці, які вимушено переїхали в інші регіони країни, можуть розраховувати на первинну медичну допомогу включно із вакцинацією навіть без декларації.

Щоб знайти медзаклад первинної медичної допомоги, необхідно зателефонувати у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Оператори підкажуть, де знайти найближчий зклад первинної медичної допомоги.

"Під час щеплення радимо уточнити чи лікар вніс дані про вакцинацію в Електронну систему охорони здоров’я. Адже це гарантія, що інформація про факт вакцинації збережеться і не загубиться, що може трапитися з паперовими довідками і медичними картками", – резюмували у НСЗУ.

Раніше фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України пояснили, через який час після коронавірусної хвороби можна робити щеплення проти COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі