У нинішньому сезоні ми маємо справу з двома вірусами грипу типу А, які ще називають Каліфорнія і Сінгапур, а також з вірусом типу B. Для епідеміологів принципового значення це не має, але для клініцистів дуже важливо знати, який з них домінує, адже у кожного з них свої особливості.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Ольга Голубовська, доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, професор. За її словами, викликати епідемії і пандемії під силу грипу А, який протікає важко, з ускладненнями. У той же час грип B теж може викликати епідемію, але він протікає значно легше. Менш небезпечний тип C, який не викликає масових захворювань і не має такої мінливісті, як інші.
"При інфікуванні грипом А (H3N2) Сінгапур в групі ризику опиняються дві вікові категорії - діти до 2 років, скоріше навіть до 5 років, а також люди старше 65 років. Захворювання дуже небезпечне для тих, хто страждає хворобами серця і судин, легень, нирок, має цукровий діабет. У грипу А (H1N1) Каліфорнія свої групи ризику - це вагітні, хворі на бронхіальну астму, цукровий діабет, а також люди, що мають надлишкову вагу. Під час пандемії, викликаної цим вірусом у 2009-2010 рр., пік смертності припадав на вікову групу 25-49 років, - зазначає професор. - Зазвичай грип очікують після Нового року - у січні-лютому. Але у нас зростання захворюваності почалося наприкінці листопада - початку грудня. З досвіду попередніх років відомо: чим раніше починається грип - тим складніше буде його сезон".
Детальніше про протидію грипу читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Ольга Голубовська: "Грип не буде чекати, поки сімейний лікар на третій день прийме хворого і вирішить, куди його спрямувати"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".