У НАТО домовилися не постачати Україні деякі види озброєння — ЗМІ

Доповнено Коментар ZN
Поділитися
Саме це стало причиною того, що Польща утрималася від надання нам радянських винищувачів МіГ-29. 

У НАТО бояться ризику виникнення прямої конфронтації з РФ, тому там вирішили не постачати Україні деякі види озброєння. Насамперед йдеться про танки та бойові літаки, пише агенство DPA, яке цитує ZEIT ONLINE.  

ЗМІ називають це неформальною домовленістю. В Альянсі бояться, що якщо почнуть передавати Україні це озброєння, РФ наважиться на військові заходи у відповідь. 

У Берліні знають про цю домовленість. Про це заявив прессекретар з оборонної політики парламентської групи СДПН Вольфганг Гельміх: "Комітет з оборони був повністю проінформований про це в середині травня". 

При цьому в самому НАТО стверджують, що країни-члени Альянсу самостійно приймають рішення про постачання Україні озброєння. Тому держави й дотримуються цієї неформальної домовленості, позаяк у них є побоювання, що в разі прямої агресії РФ вони не отримають одностайної підтримки партнерів по Альянсу. 

"З цієї причини Польща, наприклад, понад два місяці тому утрималася від постачання в Україну радянських винищувачів МіГ-29", - пише DPA. 

ЗМІ нагадує, що постачання цих літаків в Україну ще в березні вважали "сценарієм високого ризику". Про це, наприклад, заявляв головнокомандувач збройних сил США в Європі Тод Деніел Волтерс.

Журналіст видання BILD Джуліан Ропкі звернувся до НАТО з коментарем щодо цієї інформації. На це в Альянсі відповіли досить розмито: "Доставка конкретних видів озброєння є національним рішенням. Союзники продовжують надавати значну військову допомогу Україні, включаючи західне озброєння. Німеччина надала Україні тисячі одиниць озброєння, включаючи зенітні та протитанкові ракети. Ми також вітаємо рішення Німеччини забезпечити Україну артилерією та танками протиповітряної оборони. Україна має фундаментальне право на самооборону, і, як сказав генеральний секретар НАТО, Україна може виграти цю війну". 

Коментар ZN.UA

Кожен офіцер НАТО знає, що першим пунктом планування успішної воєнної операції є контроль повітряного простору над полем бою. Керівництву НАТО також відомо, що без поставок Україні винищувачів і сучасних комплексів ППО ми не зможемо проводити успішних операцій по звільненню окупованих ворогом територій. Таке рішення НАТО є негативним по відношенню до нашої держави — воно збільшує загрозу втрати життя нашими солдатами на фронті та загрозу дальшої руйнації ворогом наших цивільних об’єктів ударами з повітря.

9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України, який має спростити передачу нашій державі важливого озброєння. А 19 травня Сенат США проголосував за виділення на військову допомогу для України майже 40 млрд доларів. У Білому домі запевняють, що Росія ніяк не зможе завадити США надавати військову допомогу нашій державі. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі