Близько 30 осіб, яких в Україні підозрюють в організації корупційних схем, переховуються від слідства за кордоном. З них кожен другий – на території Російської Федерації, повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро (НАБУ) із посиланням на дані звіту про роботу відомства у І півріччі 2018 року
Станом на кінець червня детективи Бюро оголосили у розшук 21 підозрюваного корупціонера. Стосовно 16 з них, з огляду на затримання або з метою визначення місцеперебування, скеровано запити до інших держав.
Зокрема, у квітні Бюро скерувало до Німеччини запит про видачу голови правління ПрАТ "ХК "Енергомережа". Його підозрюють в організації схеми, яка завдала державі збитків на понад 346 мільйонів гривень.
Загалом, за даними антикорупційного відомства, корупційні схеми з "українським корінням" реалізуються через закордонні підприємства у 23 країнах на трьох континентах світу.
"Українські корупціонери обирають місця "прописки" незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації та високим ступенем конфіденційності. Збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у 1,84 млрд гривень, 22,07 млн доларів США, 12,03 млн євро", - йдеться у повідомленні.
Від початку розслідувань Бюро надіслало до органів 61 держави 371 запит про міжнародну правову допомогу, з них 182 запити вже виконано.
Нагадаємо, на початку січня 2016 року детективи НАБУ розпочали розслідування у справі про привласнення майна "Запоріжжяобленерго" в особливо великих розмірах. За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами "Запоріжжяобленерго" були групи, близькі до Костянтина Григоришина, Ігора Коломойського і братів Григорія та Ігора Суркісів.
Головою правління "Енергомережі" є колишній депутат Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов'язують з Григорієм Суркісом. Крючков є підозрюваним у справі про привласнення коштів "Запоріжжяобленерго", з травня 2017 року він перебував у розшуку.