У МВС роздумують над створенням реєстру зброї для поліцейських на блокпостах

Відео
Поділитися
У МВС роздумують над створенням реєстру зброї для поліцейських на блокпостах © СБУ
Нещодавно 70% опитаних українців підтримали право на вільне носіння зброї. Водночас у перші дні після 24 лютого громадянам роздали велику кількість зброї, це зіграло свою роль в обороні Києва і не тільки. 

У МВС задумались над можливим створенням реєстру людей, яким напередодні видали зброю.   З початком широкомасштабної війни українцям роздали велику кількість зброї, і це зіграло свою роль в обороні Києва та інших міст, але нині, зі стабілізацією ситуації, в відомстві задумуються про певні ризики, які тягне за собою доступ до зброї широких верств населення. 

Деталі нововведення і розкрив  перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю виданню "Telegraph". Він, зокрема, зазначив, що найбільш доцільно зробити реєстр цифровим, аби поліцейські на блокпостах могли оперативно отримати дані через робочий планшет. 

Попри те, що нещодавно 70% опитаних українців підтримали право на вільне носіння зброї, а в МВС пообіцяли, що з 2023 року українці зможуть вільно володіти короткоствольною зброєю, наразі немає достатнього законодавчого врегулювання питання обігу, зазначив Єнін:

"Україна не має відповідного Закону досі. Один наразі перебуває в парламенті на розгляді, і в рамках його планується врегулювання низки питань: спрощення певних процедур по придбанню зброї, зробити контакт між населенням і чиновником мінімальним, створити електронний реєстр зброї, щоб кожна одиниця ставала на облік".

У перші дні-тижні після 24 лютого жителям прифронтових і не тільки міст роздали велику кількість зброї, і це зіграло свою роль в обороні Києва та інших населених пунктів:

«Велика кількість зброї дійсно була роздана на початку. Це зіграло свою роль в обороні Києва та інших міст. Але ми розуміємо ризики, з якими пов’язане володіння зброєю у недостатньо підготовлених людей. І необережність, і неуважність, і небезпека для дітей”.

Після відносної стабілізації ситуації на Київщині, у МВС поставили питання про контроль над зброєю. При цьому визнають, що в країні, охопленій війною, є потреба в базовому безпековому навчанні, починаючи з дитинства. 

Нагадаємо, Байден збирається заборонити штурмову зброю в США через регулярні випадки масової стрілянини в громадських місцях. 

Питання вільного обігу залишається дискусійним, адже непоодинокими залишаються випадки, коли наявність її у потенційної жертви часто стає чи не єдиною можливістю запобігти насильству. Таку позицію відстоюють українки з організації "Срібло троянди", які раніше провели відповідну акцію під Офісом президента. 

"Українську жінку можуть пограбувати, зґвалтувати чи вбити, а поліція, в кращому випадку, приїде тоді, коли все вже трапиться. А от елегантний вальтер в сумочці вашої матері, дружини, сестри чи доньки забезпечить їм можливість захиститись самотужки, захистити своїх дітей", – зазначають в СТ. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі