Реформа передбачає ліквідацію пожежної інспекції в тому вигляді, в якому вона існує сьогодні. Суб'єкти малого та середнього бізнесу отримають альтернативу плановим перевіркам – добровільне страхування, запевнив Аваков.
Крім того, буде реформована система пожежної охорони. Кількість органів управління буде приведено у відповідність до кількості новоутворених адміністративних районів. Частину пожежних депо та техніки передадуть територіальним громадам для організації власної пожежної охорони. Також у МВС пообіцяли доукомплектувати підрозділи ДСНС районного рівня до нормативної чисельності.
У новостворених територіальних громадах в сільській місцевості планують створити місцеві пожежні команди (МПК) для забезпечення їх прибуття на місце пожежі протягом 20 хвилин.
"Місцеві пожежні команди функціонуватимуть з мінімальною чисельністю необхідного персоналу, але на пожежах будуть посилюватися силами добровольців-вогнеборців", – пояснив Аваков. За словами голови МВС, у МПК набиратимуть як чоловіків, так і жінок у віці від 18 до 60 років з умовою відсутності медичних протипоказань для роботи у службі.
Добровольці отримувати зарплату не будуть, але держава та місцеве самоврядування надасть їм комлпекс пільг і гарантій.
За словами голови МВС, подібна система діє, зокрема, в США і Швеції, де добровольцями є 72% і 80% пожежників відповідно.
3 була створена в 2012 році шляхом об'єднання Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого координувалася Міністерством оборони.
У квітні 2014 року урядовим постановою координацію діяльності ДСНС було покладено на Міністерство внутрішніх справ.