У МОЗ показали альтернативу вакцинації

Фото
Поділитися
Минулого тижня до лікарень ушпиталили понад 27 тисяч хворих на ковід. 94,2% не були щеплені жодною дозою.

Минулого тижня до лікарень ушпиталили майже 27,5 тисяч хворих на коронавірус, переважна більшість з них не отримали жодної дози антиковідної вакцини, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я із посиланням на дані інформаційно-аналітичної системи MedData.

«З 27 488 людей, яких було госпіталізовано з коронавірусною хворобою в Україні з 11 по 17 жовтня 2021 року, 25 893, або 94,2%, не отримали жодної дози», - йдеться у повідомленні.

Допис супроводжують фото з ковідних терапій і реанімаційних відділень лікарень країни. Туди зазвичай потрапляють ті, хто нехтує вакцинацією.

У МОЗ нагадали, що найбільш ефективно імунітет виробляється після другої дози вакцини, яку слід отримати у рекомендований інтервал. Для різних вакцин цей інтервал становить:

  • CoronaVac – 14-28 днів;
  • Pfizer – 21 день;
  • Moderna – 28 днів;
  • AstraZeneca – 4-12 тижнів.

Станом на 18 жовтня принаймні однією дозою вакцини щепилися 8 065 760 українців, двома дозами – 6 573 564.

Крім того, у міністерстві нагадали, що на статистику захворюваності серед вакцинованих можуть впливати підроблені документи про щеплення. Якщо їх власник потрапить до лікарні чи помре від ускладнень захворювання, вважатиметься, що його не змогла захистити вакцина. Це підриває довіру до ефективності вакцини.

«Міністерство охорони здоров’я просить українців, які знають про випадки підробки таких документів, повідомляти про них у поліцію або до контакт-центру МОЗ», - закликали у відомстві.

Зазначимо, в Україні на 17% зросла смертність від коронавірусу, також збільшилися показники щодо кількості ушпиталених хворих і рівня захворюваності, повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

Напередодні в Україні підтвердили 538 смертей від ускладнень ковіду. Це абсолютний максимум, який Україна спостерігала за всю історію пандемії.

Ковідні ліжка завантажені на 50-60%, уточнив головний санітарний лікар Ігор Кузин. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, до нової хвилі епідемії підготували 80 тисяч ліжкомісць.

Водночас у Харкові не залишилося вільних місць з підведеним потоковим киснем, у реанімаціях Дніпра та Львова кількість пацієнтів у декілька разів перевищує нормативну, а в Херсоні вивчають можливість відправки хворих до інших міст області.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі