Ймовірність присутності в Україні зараженої китайським коронавірусом людини, яку ще не виявили медики, є середньою, заявив в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін на брифінгу.
За словами голови Центру, проникнення інфекційної хвороби не зупинити карантинами, проте необхідно бути готовими до швидкої локалізації хворого, у разі його виявлення, передає "УНН".
"Це ціна глобалізації, оскільки 50 тисяч людей щодня перетинають державний кордон України, і будь-яка інфекційна хвороба не може бути зупинена ані карантинами, ані 100%-ми заходами. Ми повинні забезпечити, насамперед, потенціал країни з готовності, з діагностики, зі швидкого виявлення і, насамперед, зі швидкої локалізації цього випадку, якщо він буде зареєстрований", - сказав Кузін.
Станом на ранок 30 січня, у світі зареєстровано 7783 підтверджених лабораторно випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, зокрема 170 смертельних випадків. Крім Китаю зафіксовано випадки захворювання у 17 країнах світу. В Україні жодного випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.
Сьогодні в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак зі 158 українцями на борту – вони повернулися з китайського округу Санья. Українські авіаперевізники зроблять ще три рейси з Китаю до того, як 3 лютого пряме сполучення між країнами буде призупинено.
Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що спалах захворювання поки є надзвичайною ситуацією лише для КНР.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.
Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані й інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинено.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".