В Україні кількість викладачів у вишах є набагато більшою, ніж потрібно загалом. Система на сьогодні не потребує такої кількості. Про це завинив заступник міністра освіти Михайло Винницький під час онлайн-зустрічі з представниками громадського об’єднання «Прогресильні», пише видання Освіта.ua.
Він зазначив, що за останні 15 років в Україні суттєво зменшилась кількість вступників.
«15 років тому було 630 тисяч випускників шкіл щороку. Минулого року було 360 тисяч випускників шкіл. Демографія показує, що в нас спад у кількості вступників фактично наполовину», – наголосив він.
Винницький додав, що контингент закладів вищої освіти і кількість викладачів у системі вищої освіти за 15 років не змінились.
«Я розумію, що це дуже непопулярно звучить, але в нас на сьогоднішній день забагато викладачів», – сказав він.
Заступник міністра освіти пояснив, що такій ситуації підвищувати зарплату викладачам можливо лише за умови модернізації мережі закладів вищої освіти.
«І коли ми говоримо про збільшення витрат на оплату викладачам, ми маємо розуміти, що бюджет не гумовий. На сьогоднішній день збільшення окладів чи збільшення зарплат викладачів є можливим лише за умови модернізації мережі», – резюмував він.
Раніше ми писали, що ректори українських ВНЗ пропонують скоротити кількість університетів в країні.