У МОН дали рекомендації щодо роботи шкіл під час адаптивного карантину

Поділитися
Адаптивний карантин діятиме до 30 квітня.

З 24 лютого до 30 квітня в Україні діятиме адаптивний карантин, в рамках якого у різних регіонах встановлюватимуть зелену, жовту, помаранчеву чи червону зони епіднебезпеки. Міністерство освіти та науки оприлюднило рекомендації щодо роботи закладів середньої освіти у цей період.

Так, з 24 лютого в України встановлюється "жовтий" рівень епіднебезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється: 

  • відвідувати заклади освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом із COVID-19 перебуває більш як 50% учнів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю учнів з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.

У червоній зоні забороняється відвідування закладів освіти, крім дитсадків та  спеціальних закладів. Також відвідувати школу зможуть учні 1-4 класів.

“МОН рекомендує вжити невідкладних заходів, спрямованих на збереження здоров’я дітей та належну організацію освітнього процесу. Пріоритетом організації функціонування закладів освіти залишається неухильне дотримання протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року №50”, - заявили в МОН.

На сайті вказано, що під час дистанційного навчання освітній заклад повинен діяти в інтересах дитини. Зокрема, організація навчання має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями. Також необхідно створити умови для забезпечення повноцінної участі учнів з особливими освітніми потребами. При цьому потрібно обов’язково врахувати індивідуальну програму розвитку.

“Заклад освіти має забезпечувати регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надавати їм підтримку в освітньому процесі. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо”, - додали в МОН.

Нагадаємо, 17 лютого Кабінет міністрів підтримав введення в Україні адаптивного карантину. Він почне діяти з 24 лютого до 30 квітня. Традиційно в межах області встановлюватимуться чотири зони епіднебезпеки – зелена, жовта, помаранчева та червона, однак будуть й деякі нововведення. 

Попри те, що МОЗ продовжує звітувати про відносно стабільну ситуацію з COVID-19 в Україні, на Івано-Франківщині не вистачає місць у лікарнях для хворих на коронавірусну інфекцію. Різкий ріст захворюваності пов'язують з попитом на гірськолижні курорти. 

У регіоні вже ввели карантин червоної зони для того, аби поліпшити епідемічну ситуацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі