Міністерство цифрової трансформації 17 травня провело другий Diia Summit, під час якого відомство презентувало нові послуги, доступні в додатку на та порталі “Дія”. Під час презентації були присутні президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Цифрова трансформація є інструментом і для подолання корупції. Комп’ютер немає друзів або кумів. Комп’ютер не бере хабарі, навіть в біткоїнах”, - заявив Зеленський під час свого виступу.
Своєю чергою Шмигаль зазначив, що використання цифрових технологій у бізнесі прискорює його розвиток у 2-3 рази. Тому, за його словами, “для нас це можливість прискоритися та вийти на новий рівень розвитку економіки”.
Так, під час Diia Summit Мінцифри презентувало нові послуги в “Дії” у сфері будівництва:
- декларацію про готовність до експлуатації об’єкта;
- дозвіл на виконання будівельних робіт;
- видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Крім того, тепер через “Дію” можна:
- сплатити адміністративний збір;
- зареєструвати речові права. Ця послуга полегшує можливою зміну місця реєстрації;
- подати заяву на отримання пільгової іпотеки для внутрішньо переміщених осіб. Кредит видається на 20 років під 3% річних;
- реєструвати операторів потужностей ринку.
Також у додатку буде доступна сплата податків ФОП. Зокрема, підприємці через “Дію” зможуть подати декларацію і сплатити ЄСВ та ЄП. Крім того, у Мінцифри зазначили, що можна буде прив’язати до “Дії” власний банк, що дозволить додатку самостійно вираховувати необхідну для сплати суму податків.
У майбутньому також мають з’явитися електронна прописка та заміна водійського посвідчення.
Під час презентації у Мінцифри заявили про те, що сервіс “єМалятко” вже доступний для українців із окупованих територій. Крім того, під час Diia Summit повідомили про перший етап запуску електронної демократії. Зокрема, у “Дії” можна буде подавати електронні петиції та підтримувати їх.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що у серпні державні органи України повністю відмовляться від паперових документів. За словами президента, після цього в українців ніхто не буде вимагати "папірці та довідки".
У квітні минулого року в Україні з'явився цифровий паспорт. Тоді уряд прийняв постанову про електронний паспорт в додатку "Дія".
У березні цього року Верховна Рада офіційно прирівняла електронні паспорти до звичайних. Відповідний закон набуде чинності 23 серпня 2021 року, крім пункту 2 розділу II, який набирає чинності з дня його опублікування.