За минулу добу з зон бойових дій за погодженими гуманітарними коридорами вдалося вивезти 2 694 людини. Про ситуацію за 3 квітня повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Зокрема:
- гуманітарними коридорами з Маріуполя та Бердянська на власному транспорті до Запоріжжя дісталися 469 маріупольців
- 10 автобусів, які евакуювали з Бердянська 408 маріупольців
- колона автобусів, яка від 2 квітня утримувалася російськими військовими, змогли пройти блокпости, везучи понад 350 людей з Маріуполя та Бердянська
- до Мангуша доїхали сім автобусів у супроводі делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ведуться перемовини, щоб вони 4 числа продовжили рух до Маріуполя
- з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної в Луганській області вдалося евакуювати 1 467 людей
Коментуючи ситуацію, чиновниця зазначила, що, попри домовленості, окупанти систематично порушували режим тиші під час проведення евакуації.
Також відомо, що наразі в полоні поки що перебуває 11 голів місцевих громад з Київської, Херсонської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Донецької областей.
"Ми інформуємо про них, як і про інших зниклих цивільних громадян, всі можливі організації (МКЧХ, ООН тощо) та вимагаємо від всіх зробити все можливе для повернення наших цивільних, священників, мерів міст, журналістів й активістів. Ми боремося за них та закликаємо робити це інших", – зазначила Верущук.
Нагадаємо, вчора в нас з'явилась стаття Алли Котляр про проблеми з евакуацією сиріт із охоплених війною Сєвєродонецька, Лисичанська, Маріуполя.
Наразі відповідальність за евакуацію держзакладів фактично було перекладено на місцеві органи влади. Які, по-перше, можуть перевозити людей тільки в межах областей. А по-друге, мають дуже обмежені ресурси, щоб організовувати евакуацію в таких складних обставинах.